Właściciele małych firm z powiatu nagrodzeni

182

Pomysłodawcą konkursu jest dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Łukasz Szymczak: – Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zorganizowaniem konkursu, do którego mogliby przystąpić przedsiębiorcy, którzy dzięki dotacjom z urzędu pracy, przyznawanym od 2004 r. do końca grudnia 2011 r., mogli założyć własne firmy. Tym samym aktywnie przeciwdziałali zwiększaniu się bezrobocia w naszym regionie.

Do konkursu zaproszono właścicieli ok. 200 firm, a udział w plebiscycie zadeklarowało 40 przedsiębiorców. W konkursie wygrał ten właściciel prywatnego przedsiębiorstwa, który otrzymał największą liczbę punktów. Komisja, sprawdzając zgłoszoną firmę, odpowiednio oceniała, m.in. jej kondycję finansową (obroty netto za ostatnie 3 lata działalności), stan zatrudnienia, współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy – zwłaszcza organizację staży dla bezrobotnych, prac interwencyjnych, czy zatrudnienia w ramach doposażenia lub wyposażenia stanowisk pracy.

Spośród  zgłoszonych uczestników, wybrano 12 wzorowych przedsiębiorców, którzy będą stanowić dobry przykład dla osób bezrobotnych, pragnących ubiegać się o dotacje na założenie własnej działalności. Dodatkową nagrodą dla tej najlepszej dwunastki była sesja fotograficzna w…specjalnie wydrukowanym kalendarzu. – Pomyślałem, że dla nich będzie to bardzo dobra forma promocji i reklamy. Każdy z nich otrzyma odpowiednią ilość ściennych kalendarzy, które może rozdzielić wg własnego uznania, ponadto te bezpłatne kalendarze, będą dostępne w siedzibie PUP, w urzędach na terenie naszego powiatu – dopowiada dyrektor Szymczak.

Ostateczne wyniki, a także miejsca zajęte w plebiscycie, mogliśmy poznać podczas uroczystej gali, która miała miejsce 20 stycznia w sali konferencyjnej starostwa powiatowego. Zauważyliśmy, że bardzo wysokie miejsca zajęli właściciele wielu różnych branżowych firm: właścicielka punktu przedszkolnego, salonu fryzjerskiego, pracowni krawieckiej, czy właściciel specjalistycznej firmy, zajmujący się np. brukarstwem, montażem instalacji elektrycznych i domofonowych. – To naturalne, że właściciele firm, o tak różnym profilu zajęli wysokie miejsca w naszym konkursie. Świadczy to tylko o tym, że trzeba mieć pomysł na siebie i konsekwentnie go realizować. Uważam, że warto promować przedsiębiorców prowadzących tzw. małe firmy na lokalnym rynku, ponieważ na ich przykładach bardzo dobrze widać, jak prężnie się rozwijają, przez co tworzą dodatkowe miejsca pracy – dodaje Łukasz Szymczak.

 

Zwycięzcami pierwszego konkursu „Moja firma drogą do sukcesu”, zostali:

1. Seweryn Duzinkiewicz, właściciel firmy Instal-Elektryk;

2. Kazimierz Malicki, właściciel firmy DACHBRUK;

3.  Joanna Grech, właścicielka firmy NEW STYLE.

Wyróżnienia (i wizerunek w kalendarzu), otrzymali:

ARCHEO Trzebnica

CERTGEO Michał Sanecki

Eurochemia

Kraina Przedszkola

Salon Fryzjerski EXCLUSIVE

SARTINA – pracownia krawiecka

Trzcino-Eko-Dach-Strzecha

Usługi Ubezpieczeniowe Anna Zegarowska

Viking.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy.

40

firm brało udział w konkursie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here