Dzieci otrzymały czek na 3,5 tys. złotych

78

Już po raz trzynasty, w okresie świąteczno-noworocznym, fundacja działająca przy Grupie Muszkieterów i zrzeszająca wszystkich właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché zorganizowała akcję charytatywną „Konwój Muszkieterów”. W ramach tegorocznej kampanii w Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy, odbyło się wyjątkowe przedstawienie, przygotowane z myślą o wychowankach trzebnickiego ośrodka.

Na spotkanie oprócz dzieci, które w tym dniu były najważniejsze, przybyli także państwo Maria i Tomasz Stangenbergowie, właściciele Bricomarche w Trzebnicy oraz starosta Robert Adach.

Gości powitała na początku dyrektorka szkoły Mieczysława Gruba.

Rok temu z pieniążków otrzymanych z „Konwoju Muszkieterów” część z nas pojechała na wycieczkę do Włoch. W tym roku także z tych pieniążków dofinansujemy naszą podróż do Italii na wypoczynek zimowy – powiedziała pani dyrektor.

Chwilę później państwo Stangenbergowie przekazali na ręce pani dyrektor i przedstawiciela uczniów czek na kwotę 3,5 tys. zł. Jako wyraz wdzięczności zaś otrzymali podziękowania od młodzieży.

Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy w ramach „Konwoju Muszkieterów” wspieramy drugi rok z rzędu. Jest to placówka szczególnie bliska naszemu sercu, która spełnia w naszym mieście ważną, społeczną misję, pomagając chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Wiemy, że szkoła ta potrzebuje realnej pomocy i jesteśmy przekonani, że środki, które jej przekazaliśmy, zostaną dobrze spożytkowane. Jednocześnie przygotowaliśmy dla wychowanków ośrodka wyjątkowe przedstawienie – powiedzieli państwo  Stangenbergowie.

Ze świątecznym programem artystycznym zatytułowanym „Zimowa układanka” wystąpił Teatr Wariaté z Poznania, a właściciele Bricomarché przygotowali dla najmłodszych także dodatkowe niespodzianki:  konkursy, drobne upominki i słodycze.

13 edycja kampanii „Konwój Muszkieterów” rozpoczęła się 6 grudnia 2013 r. i potrwa do 31 stycznia 2014 r. Od 2001 r. Fundacja Muszkieterów w ramach akcji przekazała najbardziej potrzebującym ośrodkom i placówkom łącznie 9 mln złotych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here