Na ratunek trzebnickiej bazylice

74

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo,  Koleżanki i Koledzy. W imieniu Sióstr Boromeuszek w Trzebnicy oraz własnym bardzo proszę o przekazanie  1% swojego podatku na rzecz Fundacji dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć” KRS: 0000383662.

Fundacja ” By służyć” działa od czerwca 2011 r. Jej głównym celem  jest troska o zachowanie materialnego i duchowego dziedzictwa św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, w tym: renowacja i rewitalizacja, wykonanie remontów oraz utrzymanie obiektów i terenu klasztornego; wspieranie działań socjalnych, opiekuńczych, zdrowotnych, kulturalnych i duchowych. Najpilniejszy jest remont dachu klasztoru o powierzchni ok 1 ha. Dzięki uzyskanym dotacjom, darowiznom i wsparciu Ludzi Dobrej Woli, w ciągu dwóch lat działalności wykonaliśmy dokumentację projektową oraz wyremontowaliśmy ok. 20 % pow. dachu – na styku z bazyliką.

Ufamy, że w ciągu kilku najbliższych lat zdobędziemy środki na wyremontowanie pozostałych 800 mkw. W przeciwnym wypadku dach klasztoru runie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here