Z kolędami w klasztornym ośrodku

129

Pięknych kolęd i pastorałek wykonywanych przez Strzeszowianki mogli wysłuchać także schorowani i starsi z hospicjum w Będkowie. Ich śpiewanie było także ważną częścią Spotkania Opłatkowego Koła Gospodyń Wiejskich w Wiszni Małej.

19 stycznia spotkaliśmy zespół w ośrodku opieki w trzebnickim klasztorze.Najpierw śpiewały dla panów. Pensjonariusze zgromadzili się w kaplicy. Strzeszowianki rozpoczęły spotkanie od wykonania znanych kolęd. Następnie towarzyszył pieśniami Mszy świętej odprawianej przez ks. prof. Ryszarda Paszeka.  W części zakładu opiekuńczego zajmowanej przez panie koncert miał nieco innych przebieg. Po wspólnym śpiewaniu chórzystki odwiedziły w salach chore, które nie mogły przybyć do kaplicy. Jak powiedziała nam Barbara Gierakowska: – My, co roku odwiedzamy starszych ludzi,  przebywających u sióstr. Ten zwyczaj kolędowania daje wiele radości i przypomina seniorom, że są ludzie chcący ich odwiedzić i umilić im pobyt.

Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że Strzeszowianki śpiewały w dniach 7-9 września 2013 roku na wzgórzu Kahlenberg (Austria) w 330 rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej. Pani Barbara powiedziała też: – Nasz zespół powiększa się. Obecnie śpiewają w nim: Ewa Dorosz, Ala Dorosz, Grażyna Cześniak, Wiesława Dudzik, Elżbieta Kucharska, Barbara Gierakowska, Urszula Wieczorek, Teresa Olszańska, Danuta Bystranowska, Lucyna Iwaszczuk, Stanisława Górka, Kazimierz Olszewski, Ryszard Saldat. 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here