Jubileuszowy bieg sylwestrowy także nieco inną trasą

589

Podczas minionej, 29 edycji biegu, na ulice Trzebnicy wybiegło ponad 150 mieszkańców gminy: – To zdecydowany wzrost w porównaniu z poprzednią edycją, kiedy na starcie stanęło prawie 100 trzebniczan – powiedział nam Janusz Pancerz, dyrektor biegu.

Chociaż dopiero w kalendarzu końcówka stycznia, organizatorzy już myślą o kolejnej imprezie. W tym roku trójkowy jubileusz. Po raz 30 odbędzie się bieg sylwestrowy. Jakich „fajerwerków” z tej okazji można się spodziewać? Jeszcze jest zdecydowanie za wcześnie, by mówić o szczegółach, jednak organizatorzy chcą ten jubileusz uczcić wydaniem pamiątkowej monety, wydrukowaniem koszulki biegu z długim rękawem. Pewnie wejdą w życie nowe zasady: zapisy do biegu przyjmowane będą do końca grudnia, by w dniu imprezy nie robić niepotrzebnego i dodatkowego zamieszania w biurze startowym, związanym z wydawaniem na ostatnią chwilę numerów startowych. Być może także, tegoroczny bieg będzie miał sponsora strategicznego, a co za tym idzie, wartość nagród wręczana zwycięzcom automatycznie wzrośnie…? O tym będziemy informować we właściwym czasie.

Podsumowując ostatni bieg sylwestrowy, Janusz Pancerz stwierdza: – To był rekordowy bieg pod dwoma względami: po raz kolejny udało nam się osiągnąć rekord frekwencyjny, a co za tym idzie, również rekordowa była także suma wpisowego od wszystkich uczestników. W nadchodzącym biegu będziemy mieć atestowaną trasę i lekko zmienioną, odpowiednie pomiary zostaną przeprowadzone już na wakacje. Mogę jednak zapewnić, że górka na ul. Konopnickiej pozostanie…

Wśród grupy trzebniczan, aktywnie żegnających rok 2013 byli także i ci biegacze, którzy dopiero zaczynają uprawiać ten indywidualny sport. O właściwe przygotowanie przed startem zadbała grupa wprawionych biegaczy, organizując po raz kolejny akcję „I ty możesz przebieg bieg sylwestrowy”.

W tym roku przygotowania do biegu rozpoczęły się 15 X.Do piętnastu osób , które wzięły udział w Biegu Sylwestrowym w roku 2012 dołączyła nowa kilkunastoosobowa grupa. W tym roku wśród nowych uczestników akcji „I ty możesz przebiec Bieg Sylwestrowy” była przewaga kobiet. Widać to zresztą na trasach biegowych w naszym mieście, że kobiety coraz chętniej uprawiają jogging. Nasza akcja miała właśnie taki cel, aby biegaczki i biegacze, którzy przerywali bieganie na początku października, wraz z pogorszeniem pogody, zmobilizować do wspólnego treningu i osiągnięcia celu jakim jest udział i ukończenie Biegu Sylwestrowego. Na treningach we wtorki i czwartki bywało nas przeciętnie około 15-20 osób. Biegaliśmy nową trasą, ale również trasami historycznymi czyli tymi z poprzednich edycji. Raz w miesiącu uczestnicy akcji brali udział w Leśnych Przedbiegach co przyzwyczajało do rywalizacji. Pięknym akcentem naszych przygotowań był udział w Biegu Nadziei dla Zbyszka. Udało nam się zgromadzić 54 uczestników i zebrać 2,5 tysiąca złotych. W dniu 31 grudnia około 30 osób, związanych z naszą akcją wystartowało do biegu głównego. Wielu biegło w żółtych lub zielonych koszulkach promujących naszą grupę. Na noworocznym spotkaniu w Palermo przy pizzy i piwie bezalkoholowym podsumowaliśmy przygotowania i ustaliliśmy, że biegamy nadal. Tak więc wciąż we wtorki i czwartki o godz 19.00 przy Toto nasza grupa spotyka się, aby wspólnie przemierzać kilometry i już teraz przygotowywać się do jubileuszowego 30 Biegu Sylwestrowego – zachęca Paweł Wolski, organizator akcji „I ty możesz przebiec bieg sylwestrowy”…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here