Wieś, co wciąga i się promuje

86

O tej wsi słyszał chyba każdy z naszego powiatu. Jej mieszkańcy, szczególnie ci skupieni wokół Stowarzyszenia „Razem dla Bagna” chcą, aby o wsi było głośno, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W końcu wieś ma się czym pochwalić.

Jak mówi Arkadiusz Kucharski, prezes Razem dla Bagna, pomysł, aby wypromować wieś pojawił się już bardzo dawno temu:

Jadwiga Pawłowska, jeszcze w latach 90. poprzedniego stulecia napisała książkę o wsi: „Bagno wieś w województwie wrocławskim”. Na początku funkcjonowania stowarzyszenia chcieliśmy ją  wydać, ale zdecydowaliśmy, że książka, czarno-biała może być mało interesująca. Materiały promocyjne w postaci folderów, czy też albumów też mogą nie trafić do zainteresowanych, dlatego też zdecydowaliśmy o tym, że nakręcimy film o Bagnie. Wydaje mi się, że to najlepszy materiał promocyjny, idący z duchem czasu. Można go nie tylko wręczyć jako prezent, gadżet, ale i udostępnić w internecie – mówi prezes stowarzyszenia i dodaje, że kilkakrotnie starano się o pozyskanie funduszy na film.

O tym, jak stowarzyszenie promuje swoją wieś przeczytasz w aktualnym wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się na naszej stronie.

Wieś, co wciąga i się promuje

[hidepost=0]- Udało się nam za trzecim razem się. Nasz projekt został pozytywnie oceniony i potrzebną kwotę otrzymaliśmy z programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej. Całość projektu wyniosła 5,5 tys. zł. z czego ponad 4 tys. to pieniądze pozyskane z UMWD. Za tę kwotę nakręciliśmy film, ustawimy tablicę informacyjną, a także zorganizowaliśmy pokaz. Pozyskane pieniądze musiały zostać wydane konkretnie na ten cel, nie mogliśmy ich inaczej zagospodarować. Stowarzyszenie było tylko partnerem w tym przedsięwzięciu, liderem projektu był Dom Zakonny Księży Salwatorianów w Bagnie – podkreśla Arkadiusz Kucharski. Film zrealizowany przez Pawła Kilińskiego i Agnieszkę Kabath trwa niecałe 10 minut. – Zamysł filmu był taki, żeby pokazać wieś z jak najlepszej strony, przedstawić walory architektoniczne, widokowe, przyrodnicze. Prace nad nim trwały dość długo. Najpierw autorzy filmu przedstawili nam scenariusz, nad którym później pracował cały zespół, złożony między innymi z członków stowarzyszenia – mówi Kucharski. Premierowy pokaz filmu odbył się podczas czwartych spotkań z cyklu „Okruchy tradycji” przygotowanego przez Stowarzyszenie, Sołtysa i Radę Sołecką. Film promocyjny ma taki sam tytuł jak hasło wsi, czyli „Bagno wciąga”. Praca wielu osób, które brały udział w przedsięwzięciu została doceniona. Klip spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Film będzie można oglądać na youtube.pl na kanale Bagna, zostanie również udostępniony na facebookowym profilu wsi. Cykl spotkań „Okruchy tradycji” zawsze przyciąga wielu mieszkańców wsi, ale nie tylko. Imprezy organizowane w zabytkowych pomieszczeniach seminarium są okazją do różnych spotkań. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i podczas niedzielnego spotkania, któremu gościny udzielił rektor Wyższego Seminarium Duchownego Księży Salwatorianów ks. mgr lic. Jerzy Madera, sala była pełna. Oprócz projekcji filmu, wystawiono również jasełka. Aktorami były dzieci ze scholki kościelnej z Bagna i Osolina, a nad artystyczną całością czuwał ks. Jerzy Morański. Panie, uczestniczki „babskich spotkań” upiekły cista. Imprezę poprowadziła Irena Politowicz. Podczas wspólnego kolędowania, na akordeonie grali: Stanisław Sobkowicz i Ireneusz Piwowarczyk, a na gitarze Andrzej Balasiński.[/hidepost]

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here