Wolontariusze grali także na basenie

478

Za przeprowadzenie zbiórki odpowiedzialni byli: Krystian Dydacki i Mateusz Stangret, którzy są ratownikami i instruktorami pływania. Są oni także wolontariuszami Polskiego Czerwonego Krzyża. W dniu finału, przeprowadzili na basenie  kurs udzielania pierwszej pomocy. – Zbiórka ta odbyła się za zgodą pana prezesa Dariusza Drukarczyka, dzięki któremu mogliśmy przeprowadzić, myślę że niezwykłą, inicjatywę aktywizacji ludzi do pomocy innym. Akcja rozpoczęła się o godzinie 9.30 i trwała do 20. Przygotowaliśmy dwa fantomy i rozpoczęliśmy naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ludziom odwiedzającym nasz basen. Praktycznie nie było momentu, żeby stanowisko choć na dłuższą chwilę pozostawało bez zainteresowania. Każdy kto wchodził, od razu zwracał uwagę na ludzi skupionych wokół miejsca, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w resuscytacji krążeniowo -oddechowej. Najbardziej zapamiętałem Mikołaja, który miał około ośmiu lat. Podszedł z tatą, który powiedział, iż Mikołaj jako malec korzystał ze sprzętu zakupionego przez Wielką Orkiestrę i on właśnie uratował mu życie – podsumował akcję Krystian.

Nauka udzielania pierwszej pomocy potrzebującym, odbyła się na basenie już po raz drugi. Za pierwszym razem takie wydarzenie miało miejsce podczas 21 finału WOŚP. Wolontariusze, udzielający się w PCK stwierdzili, że należy w miarę możliwości przeprowadzać podobne kursy, ponieważ w ten sposób mogą informować i szkolić jak największe grono ludzi – a taka wiedza może pewnego dnia być bardzo przydatna. – W imieniu wszystkich wolontariuszy chciałbym zachęcić do kontaktu i przede wszystkim powiększania naszej małej rodziny, która w zamian za uśmiech jest w stanie oddać posiadaną wiedzę, tak bardzo potrzebną w życiu codziennym. Można znaleźć nas na Facebooku jako Polski Czerwony Krzyż Trzebnica :)- zakończył Krystian.

Znamy oficjalne wyniki trzebnickiego sztabu orkiestry. Podczas 22 finału zebrano ogółem 32.286 zł, 38,26 euro, 112 czeskich koron, 2 centy amerykańskie 3,89 funtów, 20,30 kun chorwackich, 80 forintów węgierskich
1700 zł – to suma, którą w dniu wielkiego finału WOŚP udało się zebrać na basenie

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here