Prezes stawia na promocję

87

NOWa: – Jest Pan prezesem klubu od ponad roku. Co udało się Panu przez ten czas zmienić w klubie, a co pozostało jeszcze do zrobienia?

Kornel Delczyk: – Do sukcesów trzeba zaliczyć poprawę funkcjonowania szkolenia młodzieży. Aktualnie w klubie pracuje pieciu trenerów, którzy szkolą naszych wychowanków w kategoriach: żak, orlik, młodzik, trampkarz i junior młodszy. Wcześniej wyglądało to różnie. Ponadto udało się przekonać władze miasta do zainwestowania w infrastrukturę stadionu miejskiego. Na początku 2014 roku planowana jest modernizacja trybun oraz montaż ogrodzenia, więc kibice będą zadowoleni. A do zrobienia pozostało wiele. Dla mnie osobiście najważniejsze to zaangażować władze miasta i mieszkańców w działanie na rzecz klubu. Każde wsparcie jest potrzebne, bo pracy jest dużo.

 

NOWa: – Kończy się rok. Jak na koniec roku wygląda sytuacja finansowa klubu?

KD: – Sytuacja finansowa klubu jest stabilna. Nie będzie żadnego zadłużenia, co jest sukcesem, biorąc pod uwagę lata poprzednie. Niestety kosztem wielu wyrzeczeń.

 

NOWa: – Z jakich źródeł finansowania utrzymuje się klub?

KD: – W znacznym stopniu stowarzyszenie jest finansowane przez Urząd Miasta. Ponadto bardzo istotne wsparcie otrzymujemy od naszych sponsorów, firmy PGD Polska Sp. z. o.o., 5sMedia z Wołowa i Banku Spółdzielczego z Obornik Śląskich. Szukam też dodatkowych źródeł dofinansowania, np. w postaci dotacji ze Starostwa Powiatowego. Posiadamy także status organizacji pożytku publicznego, na którą można przeznaczyć 1% ze swoich podatków.

 

NOWa: – Czy szuka Pan sponsora strategicznego dla klubu?

KD: – Nie bardzo wierzę w znalezienie sponsora, który chciałby wpompować w obornicki klub znaczne pieniądze. Tutaj może pomóc jedynie zaangażowanie ze strony władz miasta, aby klub był solidniejszym partnerem do rozmowy. Na tę chwilę koncentruje się na promowaniu klubu, dzięki czemu łatwiej w przyszłości będzie o sponsoring.

 

NOWa: – W jakiej formie odbywa się ta promocja?

KD: – W tym roku rozdaliśmy naszym dzieciom i młodzieży ponad 100 koszulek z inicjałami klubu. Zakładają je na co dzień, promując KP BÓR. W przyszłym roku idziemy jeszcze dalej.  Z początkiem stycznia 2014 ruszamy ze sprzedażą klubowych gadżetów. W sklepie „Ko Be” przy ul. Orkana 1 w Obornikach Śl. będzie można zakupić m.in. T-shirty, smycze, kubki, breloczki do kluczy – wszystko to z logo klubu KP BÓR Oborniki Śląskie.

 

NOWa: – Czy widzi Pan szansę na dialog z władzami miasta i wspólne działanie na rzecz rozwoju klubu?

KD: – Na dzień dzisiejszy z miastem trudno się rozmawia o sporcie. Jest widoczna chęć pomocy jedynie ze strony pana burmistrza Błażowskiego – za co jestem bardzo wdzięczny. W czasie obecnej kadencji żaden z miejskich radnych nawet nie zapytał, czy coś trzeba pomóc. Mam czasem wrażenie, że ani władza, ani mieszkańcy nie doceniają tego, co się dla nich robi. To nie jest klub prezesa Kornela Delczyka, tylko miasta Oborniki Śląskie, ponieważ funkcjonuje za pieniądze podatników. To jak funkcjonuje, jest przede wszystkim wizytówką miasta.

 

NOWa: – Na kilka spotkań przed zakończeniem rundy jesiennej z funkcji trenera, po kilku bolesnych porażkach, zrezygnował Marek Mroziński.

KD: – Zgadza się, chciałbym w tym miejscu podziękować Markowi Mrozińskiemu za ponad 3,5 roku pracy w naszym klubie. Szanuję jego decyzję, bo z pewnością nie była łatwa. Ode  mnie zawsze miał kredyt zaufania i spłacał go z nawiązką. Życzę trenerowi Mrozińskiemu samych sukcesów.

 

NOWa: – Stanowisko trenera objął Krystian Januszewski. Jak ocenia Pan jego pracę?

KD: – Trener Januszewski przejął drużynę „w dołku”, po sześciu porażkach z rzędu. Zrobił to co do niego należało, tchnął w zawodników nowego ducha do walki. Zdobył 6 punktów w sześciu kolejnych meczach (3 remisy i 1 zwycięstwo). Dzięki temu cały czas liczymy się w walce o utrzymanie we wrocławskiej klasie okręgowej.

 

NOWa: – Czy chce Pan zaproponować Krystianowi Januszewskiemu prowadzenie drużyny w rundzie wiosennej?

KD: – Tak, doszliśmy już z trenerem Januszewskim do porozumienia. Z początkiem lutego 2014 r. rozpocznie przygotowania drużyny seniorów do rundy rewanżowej.

 

NOWa: – Ostatnie pytanie. Jak skomentuje Pan aktualnie zajmowane 12 miejsce seniorów w tabeli klasy okręgowej i dorobek 16 punktów?

KD: – Wynik na półmetku rozgrywek nie do końca odzwierciedla nasze możliwości. Jeśli zawodnicy przepracują solidnie okres zimowy i dodatkowo wzmocnimy zespół dwoma doświadczonymi piłkarzami, to będę spokojny o końcowy wynik. Czekamy na otwarcie okienka transferowego, ponieważ prowadzimy rozmowy z kilkoma klubami. Czas pokaże z kim dojdziemy do porozumienia.

 

NOWa: – Dziękuję za rozmowę.

KD: – Dziękuję.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here