Buty do tenisa

175

Rodzina sportem silna
Najważniejsze w tym wypadku są buty…

Jako idealny przykład weźmy sport dość popularny i wymagający sporego nakładu sił oraz doboru odpowiedniego obuwia, a więc tenis. Bez względu na to czy jesteś początkującym graczem czy osobą o średnio-zaawansowanych umiejętnościach, czy profesjonalistą i zawodowcem, w każdym z tych wypadków musisz zadbać o odpowiednie obuwie. Osobie nie będącej laikiem w tej kwestii i osobą początkującą nie trzeba tego tłumaczyć, dlatego porady te skierowane są głównie dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z tenisem.

Kiedy przygotowujecie się do gry w tenisa najczęściej macie na uwadze dobór rakiety i stroju, a niestety umykają Wam dobrej jakości buty, które mogą mieć istotny wpływ na Wasze osiągi w tej dziedzinie, a także ewentualne kontuzje czy wydajność na korcie.

Jak zatem dobrać odpowiednie obuwie sportowe do tenisa?

Po pierwsze – musisz znać swój typ stopy

Aby dowiedzieć się do jakiego typu stopy można zaliczyć naszą, najlepiej jest po prostu udać się do specjalisty w tej dziedzinie, a mianowicie certyfikowanego fizjoterapeuty bądź trenera, którzy szybko pomogą nam rozwiązać ten dylemat. Jeśli jednak nie macie takiego zamiaru i chcecie dokonać analizy swojej stopy samodzielnie, istnieje taka możliwość poprzez wykonanie tak zwanego testu wodnego. Mokrą stopę stawia się na czystej kartce papieru, a odpowiedź daje nam jej odcisk.

Druga sprawa to typ podeszwy

W tym wypadku istotne jest dobranie odpowiedniego wzoru podeszwy po to, aby osiągnąć stabilność, pewność poruszania się i trakcję. Niektóre korty posiadają nawet już ustalone wzory podeszew, które najlepiej się na nich sprawdzają.

Trzecia i ostatnia sprawa to rodzaj wiązania

Niektórym z nas może wydawać się to niezbyt istotne, prawda jest jednak zupełnie inna. Dobór odpowiednich sznurówek i ich przeplot ma spore znaczenie dla odpowiedniego ułożenia stopy w trakcie intensywnych ruchów na korcie.

2 KOMENTARZY

  1. „W moim ubraniu buty są najważniejsze” – jak tu nie wierzyć w te słowa? Przecież gdyby nie one, to nie moglibyśmy nic zrobić, również pograć w tenisa. Trzeba zadbać o ich odpowiedni dobór jeśli chce się nawet amatorsko pograć. W przeciwnym razie zostaniemy szybko kontuzjowani…

  2. Stopa musi oddychać, dlatego ważne są odpowiednie buty. Sport to zdrowie, jeśli robimy racjonalnie. A buty są ważne, bo inaczej możemy się nabawić nieprzyjemnych chorób…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here