Eurosystem wygrywa

93

Drugą niespodzianką było wysokie zwycięstwo Eurosystemu w meczu z ze Spartą Będkowo. Był to ostatni mecz tej rundy. Obie drużyny przystąpiły do gry w niepełnych składach. Gorzej było w drużynie Sparty, bo wystąpiła w składzie na „styk”, czyli tylko jeden zawodnik mógł dokonywać podmian. Stąd drużyna ta grała praktycznie cały mecz tym samym składem. Eurosystem też nie był tak liczny jak w poprzednim meczu, ale miał kilku zawodników na ławce, oczekujących na zmianę zmęczonych graczy.

Pierwsza część meczu rozpoczął się dość nieoczekiwanie. Już w pierwszej minucie gry Paweł Kundera ze Sparty zdobył prowadzenie. Potem spotkanie toczyło się dość opieszale. Obie drużyny chciały dobyć bramki  zagraniami technicznymi lub dalekimi strzałami. Ale do 13 minuty gry nie było efektu bramkowego. Dopiero gdy po szybkich i składnych rozegraniach drużyna Eurosystemu doprowadziła piłkę pod pole bramkowe Startu, piłkę przejął Rafał Bucki i celnym uderzeniem posłał ją w prawy róg bramki rywali. Mieliśmy remis 1:1. Następne minuty gry przypominały te z początku meczu. Było szybko i składnie, ale też bezładnie. W ostatnich sekundach meczu, przy małym zamieszaniu znów Paweł Kundera uderzył celnie i obie drużyny schodziły do szatni z wynikiem 2:1 dla Sparty.

Druga połowa była już innym meczem. Choć zaczęła się szybkimi zagraniami i uderzeniami na bramki to do 5 minuty nic ciekawego nie zobaczyliśmy. Powoli widoczna stała się przewaga drużyny Eurosystemu. Szybkimi zagraniami popisywał się Jakub Suder i on zdobył wyrównującego gola (2:2). On to właśnie w następnej minucie ponowił próbę celnego strzału, ale bramkarz wyłapał uderzenie. Podobne zagranie powtórzył w 11 minucie tej połowy i zdobył prowadzenie. Od tego momentu bramki sypały się jak z rękawa.  Eurosystem zdobył 4 kolejne gole Zapisali je dla siebie Marcin Malesa i Rafał Bucki. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 7 do 3. W VIII rundzie zwyciężyły także drużyny: For Fun, Mróz Transport.

Mecze turnieju sędziował, bez uwag i zastrzeżeń ze strony kapitanów drużyn, Krzysztof Kłopotowski.

Ostatnia runda rozgrywek trzebnickiej piłki halowej odbędzie się  w niedzielę 2 lutego w sali ZAPO, a meczem na szczycie będzie spotkanie Tarczyński – Mróz Transport. Po zakończeniu turnieju nastąpi wręczenie pucharów dla zwycięskich drużyn.