Fatalna droga do Przyborowa

72

Przejechanie tej drogi, to istny koszmar. Droga wąska z dziurami, już nie mówiąc o poboczu, gdzie znajdują się głębokie dziury. Dojeżdżam tą drogą codziennie do pracy; pokonanie tego odcinka to nie lada wyzwanie. Sam byłem świadkiem, że kierowcy uszkadzali sobie auta, urywając lusterka lub zjeżdżając na pobocze by ustąpić drogę autu z naprzeciwka, przez co uszkadzali zawieszenie, czy niszczyli felgę. Nikt tą drogą się nie interesuje, to jest jakieś nieporozumienie. Nie jestem jedynym kierowcą,  który ma takie same zdanie jak ja. Piszę do Was, ponieważ może Wy zainteresujecie się tą sprawą – napisał pan Mateusz.

Cały artykuł dostępny jest w aktualnym wydaniu papierowym NOWej gazety trzebnickiej. Cały artykuł można również przeczytać, po zalogowaniu do naszego serwisu. Zachęcamy zatem do rejestracji.

[hidepost=0]2 kilometrowy odcinek, o którym pisze nasz Czytelnik jest faktycznie w fatalnym stanie. Droga jest wąska, nie ma możliwości by przejechały po niej dwa samochody, bez przymusu zjazdu na pobocze. Problem jednak w tym, że po obu stronach, na całej długości, utworzone są spore wyżłobienia i dziury. Trzeba zachować ostrożność przejeżdżając drogą od Ujeźdźca do Przyborowa, zwłaszcza teraz, gdy na dworze są minusowe temperatury, a dziury pokryte są lodem. Nie sposób nawet rozwinąć tam odpowiedniej prędkości. Aby przejechać bez obaw uszkodzenia sobie auta, trzeba jechać z prędkością 30 km/h. Opisywana przez nas droga należy do starostwa powiatowego. Zapytaliśmy zatem kiedy mieszkańcy mogą spodziewać się wyczekiwanego remontu. – Jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetarg na tę drogę. W ramach zadania z pewnością droga zostanie poszerzone, będzie założona nowa nakładka i odtworzone znaki – powiedział starosta Robert Adach. Co prawda przetarg nie został jeszcze ogłoszony, a starosta nie podało konkretnego terminu wykonania zadania. Oby jednak ta sprawa została potraktowana priorytetowo, bo wytrzymałość kierowców wystawiona jest na ciężką próbę.[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here