Muszkieterowie w Trzebnicy i Obornikach Śląskich

184

Jest to część kampanii społecznej „Konwój Muszkieterów” w ramach, której właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, przekazują wsparcie finansowe dla blisko 300 najbardziej potrzebujących ośrodków pomocy społecznej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski, w tym trzydziestu sześciu z województwa dolnośląskiego. Wśród nich znalazł się trzebnicki ośrodek oraz Parafialny Zespół „Caritas”, działający przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Obornikach Śląskich.

Przedstawiciele Inermarche z Obornik Śląskich czek z kwotą 3,5 tys. zł przekazali obornickiemu Caritasowi jeszcze w grudnu ub. r. Natomiast właściciele Intermarche w Trzebnicy przygotowali paczki mikołajkowo-świąteczne i także już przekazali je dzieciom z SOSW w Trzebnicy.

W całym kraju, w tym także na Dolnym Śląsku, działa wiele ośrodków, pomagających biednym, pokrzywdzonym przez los dzieciom, czy rodzinom żyjącym w trudnych warunkach. Misja, która przyświeca nam jako Muszkieterom, to pomoc najbardziej potrzebującym wśród naszych najbliższych sąsiadów. Chcemy uczestniczyć zatem w życiu lokalnych społeczności, wśród których jesteśmy obecni, wspierać je i pomagać w rozwiązywaniu trapiących je problemów – podkreślił Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

Jak nas poinformował Dawid Brajta, reprezentujący organizatora konwoju Fundację Muszkieterów, celem kampanii jest, oprócz bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym, zwrócenie również uwagi opinii publicznej na problemy, z którymi każdego dnia muszą borykać się opiekunowie placówek wychowawczych. Trzynasta edycja akcji potrwa do 31 stycznia 2014 roku.

Do akcji mogą bezpośrednio przyłączyć się klienci supermarketów Intermarché i Bricomarché, kupując za symboliczną złotówkę specjalne torby zakupowe dostępne w sklepach obu sieci, z których dochód przekazany zostanie w całości na pomoc dla wspieranych placówek.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here