Zaproszenie do dyskusji o książce

67

– Miesiąc wcześniej członkinie założycielki, bo działalność klubu zainicjowały panie, spotkały się po raz pierwszy. Przedstawiały się, mówiły o sobie i swoich zainteresowaniach literackich i pozaliterackich – poinformowała nas organizatorka spotkania Małgorzata Wietecha.

Na pierwszym spotkaniu uczestniczki zredagowały i podpisały kontrakt, który obowiązuje także przyszłych klubowiczów: 1. Wszyscy na spotkania przychodzą punktualnie – ale obowiązuje kwadrans akademicki, 2. Uczestnicy nie przerywają sobie wzajemnie wypowiedzi, 3. Obowiązuje zasada czterech ścian, czyli nic prywatnego nie wydostaje się na zewnątrz, 4. Klubowicze mówią sobie po imieniu, 5. Nie wolno nikogo zmuszać do zabrania głosu, 6. Nikt nie ma monopolu na wygłaszanie opinii i trzeba „przekazywać pałeczkę” kolejnemu chętnemu, 7. Można krytykować, ale jedynie konstruktywnie, 8. Przerwa w spotkaniu zarządzana jest na życzenie.

Na inauguracyjnym spotkaniu ustalono też, że pierwszą omawianą autorką będzie Joanna Bator. Dlatego w ubiegłą środę uczestnicy, a naliczyliśmy ich pięcioro, mówili o  „Piaskowej Górze”, „Chmurdalii” i „Ciemno prawie noc” , za którą autorka otrzymała Nagrodę Literacką Nike.

Na kolejne spotkanie, planowane na 12 lutego, organizatorki zapraszają osoby zainteresowane życiem elit, a także skandalami Polski dwudziestolecia międzywojennego i prozą Sławomira Kopera, autora dzieł: „Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej”, „Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej”, „Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej”. W swoich książkach autor przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w „oficjalnych” monografiach. Zainteresowani, którzy chcieliby wziąć udział w dyskusji, powinni zapoznać się z tymi pozycjami. Książki są dostępne w bibliotece.

Dla zaangażowanych klubowiczów panie bibliotekarki przygotowały czytelnicze atrakcyjne niespodzianki.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here