\”Aniołkowe opowieści\” przedszkolaków

119

W związku ze zorganizowanym pod patronatem burmistrza Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Obornikach Śląskich pierwsze przedstawienie jasełek odbyło się w ramach tegoż jarmarku, na scenie Obornickiego Ośrodka Kultury. Dla dzieci przedstawienie to było dużym przeżyciem, ze względu na to, że miało miejsce na prawdziwej scenie z profesjonalnym nagłośnieniem, przed dużą publicznością.

Występ trwał ponad pół godziny i stanowił kompilację tekstów oraz wielu piosenek, pastorałek i kolęd. Przez scenę przewinęli się tradycyjni jasełkowi bohaterowie: anioły, pasterze, dzieci z darami dla małego Jezuska, trzej królowie i oczywiście Maryja z Józefem.

Wszyscy poprzebierani byli w starannie dobrane stroje, które zostały zakupione przez przedszkole, przygotowane przez rodziców, a w znakomitej większości uszyte przez babcię jednej z dziewczynek z grupy.

Oprócz wielkich braw super nagrodą dla dzieci były ufundowane przez Urząd Gminy w Obornikach Śląskich paczki ze słodyczami zgromadzone na scenie wokół choinki, za które serdecznie dziękujemy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here