Skosił cudze zboże

108

Do kradzieży miało dojść dwa lata temu, podczas wakacji . W połowie stycznia tego roku sprawa została skierowana do sądu.

Jak informuje Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, prokuratura Rejonowa w Trzebnicy skierowała do Sądu Rejonowego w Trzebnicy akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu Zbigniewowi W. oskarżając go o kradzież pszenicy.

–  Zbigniew W. jest podejrzewany o to, że w okresie od 8 do 14 sierpnia 2012 r. wykosił zboże z pól uprawnych należących do Stanisława G., Janiny K. oraz Filipa G., znajdujących się w powiecie trzebnickim, nie mając do tego żadnego tytułu prawnego. Wykoszone zboże, a mianowicie pszenicę jarą o łącznej wartości nie mniejszej niż 144 tys.900 zł zabrał w celu przywłaszczenia – podała Małgorzata Klaus.

Rzecznik dodaje, że przesłuchany w charakterze podejrzanego Zbigniew W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że miał prawo uprawiać sporne areały oraz wykosić z nich zboże, które wcześniej zasiał, nawoził i uprawiał.

Teraz sprawę będzie rozpoznawał trzebnicki sąd. Oskarżonemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here