Kompletnie pijana „opiekowała się” dzieckiem

106

Dzień po święcie Trzech Króli, 7 stycznia, tuż po godz. 21 policjanci otrzymali informację o libacji alkoholowej i awanturze w jednym z mieszkań na terenie Trzebnicy. Jak podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, ze zgłoszenia wynikało, że w mieszkaniu znajdować się może małoletnia dziewczynka.

Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali sprawdzić telefoniczne zgłoszenie. Na miejscu zastali 29-letnią kobietę i jej 7-letnią córkę. Policjanci zauważyli, że kobieta jest pod wyraźnym działaniem alkoholu, a dziewczynka ma zadrapania na twarzy i szyi. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie matki. Funkcjonariusze ustalili również, że w mieszkaniu właśnie zakończyła się impreza – relacjonuje Iwona Mazur.

 Policjantka podaje, że kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, a jej dziecko przewieziono do szpitala, gdzie pozostało pod opieką lekarzy.

 – Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla jego życia, bądź zdrowia, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – zaznacza policjantka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here