Co przygotował sztab orkiestry

49

Podczas tegorocznego finału 90 wolontariuszy już od rana prowadzić będzie kwestę na ulicach Trzebnicy, a także w niektórych wsiach. Od organizatorów miejscowego sztabu dowiedzieliśmy się, że zgłosiło się bardzo dużo młodych ludzi nie tylko z Trzebnicy, ale także z Ujeźdźca Wielkiego, Obornik Śl, Wiszni Małej czy Prusic.

Finał trzebnickiej akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie miał miejsce w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu przy ul. Prusickiej. Sądząc po doborze występujących artystów, program zapowiada się ciekawie, a każdy meloman znajdzie coś dla siebie.

Pierwszy w koncert będzie miał miejsce o godz. 14. Na scenie sali widowiskowej zagra zespół Rocker, wykonujący muzykę w stylu lat 60-tych – to ukłon w stronę starszej publiczności. Następnie wystąpi zespół z Prusic – VictriBells, który w swoim repertuarze ma znane utwory popowe, a także własne kompozycje, utrzymane w klimacie rockowo-popowym. Potem na scenie ośrodka kultury zaprezentuje się zespół Etnovo, grający melodyjny i nowoczesny folk.

Od godziny 16 do 17 swoje umiejętności zaprezentują lokalni hip-hopowcy: raperzy ALG, Cornolio, Bercik i Adee, na koniec zatańczy breakdance`owa grupa Expresja z Obornik Śl. Od 17 na scenie wystąpią baletnice z formacji Deformacja, które na co dzień ćwiczą w TOK, a potem przed zgromadzoną publicznością zaprezentują się tancerki w ognistej zumbie. Na tym nie koniec muzyczno-tanecznych atrakcji. O godzinie 18 swój koncert zagra wrocławska formacja Hoverla, wykonująca muzykę folk. Warto wspomnieć, że wokalistką tej grupy jest mieszkanka naszego powiatu – Klaudia Adamus. Potem wystąpi jeszcze kolejna wokalistka z powiatu Iza Możdżeń ze swym zespołem. O 19 kolejni artyści – tym razem 4 dziewczyny grające muzykę brazylijską na bębnach – czyli Mamatucada. Na koniec swojego występu dziewczyny zaprowadzą wszystkich uczestników koncertu w uroczystym pochodzie na zewnątrz, gdzie zostanie odpalone „światełko do nieba”. Potem czas na gwiazdę wieczoru – w tym roku będzie kabaret Chyba, a po nich zagra trzebnicka formacja Cran.

W tym roku w rolę konferansjera zapowiadającego występy, a także prowadzącego imprezę, wcieli się Bartosz Lepszy. Pomiędzy występami odbywać się będą licytacje podarowanych przedmiotów. Wiemy, że wolontariusze jeszcze zbierają fanty, podarowane przez darczyńców, ale możemy zdradzić, że w tym roku do wylicytowania będzie płyta ze skeczami kabaretowymi i plakatem z autografami podarowanymi przez Kabaret Moralnego Niepokoju, który niedawno rozśmieszał publiczność zgromadzoną na widowni TOK. Wiemy, że unikatowe bransoletki i kolczyki podarowała na aukcje właścicielka Galerii pod Elfami. W tym roku do akcji WOŚP włączył się jeden z trzebnickich zakładów fryzjerskich – New Style – w najbliższą niedzielę (12 stycznia) dochód za przycinanie włosów czy modelowanie fryzur trafi do specjalnej puszki. Także w dniu Wielkiego Finału Orkiestry kursować będzie komunikacja miejska, gdzie także prowadzona będzie kwesta.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here