Usunięto awarię gazu w Trzebnicy! Znamy szczegóły…

1075

uwaga

Z ostatniej chwili:
Awaria gazu nastąpiła w gazociągu od strony Obornik Śl. Zapowietrzeniu uległ rury doprowadzające gaz. Stwarzało to realne niebezpieczeństwo, że podczas pracy piecyków gazowych czy kuchenek, nagle zamiast gazu mogło lecieć powietrze.

Płomień uległby zgaszeniu, a po chwili ,mógłby się pojawić ponownie gaz. Jak poinformowała nas straż pożarna w Trzebnicy, było to bardzo niebezpieczne, ponieważ taka przerwa w dostawie gazu jest praktycznie niezauważalna i co gorsze niewyczuwalna.

Strażacy informują, że według dostawcy gazu, awaria została już usunięta, ale w tej chwili należy powoli i ostrożnie odpowietrzać domowe linie gazowe. Najłatwiej zrobić to odpalając kuchenkę gazową. Gdy zacznie lecieć powietrze, należy poczekać do momentu, aż wyczujemy gaz. Wtedy najlepiej ponownie zakręcić kurki, a następnie powoli, odkręcając kurki, odpalić kuchenkę gazową.

Kilka minut temu w Trzebnicy wystąpiła poważna awaria gazu. Wszystkich użytkowników sieci gazowej, dystrybutor prosi o wyłączenie odbiorników gazowych takich jak: piece, kuchenki gazowe, junkersy i zamknięcie do nich dopływu gazu.

Więcej szczegółów można uzyskać pod numerem 992, choć w chwili obecnej niezwykle trudno jest się tam dodzwonić.

W tej chwili w Trzebnicy o zagrożeniu informuje również policja, ogłaszając komunikat przez megafony.

Więcej szczegółów o awarii podamy w NOWej gazecie trzebnickiej.

2 KOMENTARZY

  1. Urzad Miasta a wlasciwie urzednicy spia jeszcze, po co informowac na mieszkancow o sytuacji, np kiedy mozna i jak wlaczyc gaz w domach/mieszkaniach. o godz 8:28 na stronach http://www.trzebnica.pl jeszcze nic nie ma o usuniatej awarii.Trzeba sie wyspac.

  2. Ja sięgnąłbym jeszcze wyżej – rząd i ekipa Tuska nic w tej sprawie nie zrobili 🙂
    Teraz na prawie poważnie. Dzięki Gazecie Nowej już wczoraj można było przeczytać informację o usuniętej awarii. Jeżeli ktoś szukał to znalazł. Poza tym ok. godz. 22 przez megafon z samochodu był rozgłaszany komunikat o nieprawidłowościach w sieci gazowej. Były wysyłane sms’y dla użytkowników sieci gminnej. Pomijając wszystko jak jest awaria prądu dzwonimy do pogotowia energetycznego, wody – do pogotowia wodnego, a gazu – jakby ktoś nie wiedział – do pogotowia gazowego.
    A teraz całkiem poważnie – czyżby zaczął się sezon rozcieńczania gazu powietrzem i ktoś przesadził? Na koniec (dla wszystkich lokalnych politykierów) żeby ktoś nie pomyślał, że bronię urzędu miasta. Mam w nosie polityczne konwenanse. Zarówno Pan Burmistrz jak i Pan Starosta są mi w równym stopniu obojętni, a wszelkie wypowiedzi i dyskusje ideologiczne rozśmieszają mnie lub budzą we mnie zażenowanie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here