Oświadczenie

70

Kolejny raz budżet jest tak skonstruowany, że ogromne pieniądze przeznacza się na rzeczy, które nie są niezbędne, albo mogłyby być wykonane w innym, późniejszym terminie. Nie ma natomiast pieniędzy na rzeczy, które są priorytetowe, bo przynoszące dochody. Do tych zbędnych zaliczyłbym wydawanie 60 tys. zł. na położenie plastikowych ograniczników ruchu w Rynku, które po roku zostały zdemontowane i leżą bezużyteczne w magazynie, albo wydawanie 20 tys. zł. na projekt budowy galerii sztuki w przyziemiu Urzędu Gminy, czy też wydanie kolejnych 40 tys. na uzyskanie przez gminę statusu miejscowości uzdrowiskowej, a przypomnę że w r. b. przeznaczono na to 80 tys. zł.

Uważam, że zamiast tego ważniejsze jest dokończenie budowy basenu. Na to jednak w budżecie pieniędzy nie ma. Basen przynosi rokrocznie straty, a znajdują się w nim pomieszczenia o powierzchni ok. 1000 m2, które od 2,5 roku stoją bezużyteczne, gdyż burmistrzowi zabrakło pieniędzy na ich wykończenie. Nikt nie chce ich wynająć, bo należałoby w to zainwestować kilkaset tysięcy zł. To tak jakby ktoś wybudował sklep o wielkości porównywalnej do Biedronki lub Intermarche, a potem zostawił na kilka lat bezużyteczny. Zamiast więc wydawać pieniądze na wymienione przeze mnie wcześniej zadania, gmina powinna w pierwszej kolejności dokończyć budowę basenu. Dzięki temu te 1000 m2 zaczęłyby przynosić dochód, basem zmniejszyłby swoją stratę, a puste pomieszczenia nie ulegałyby dalszej dewastacji.

Zaś co do kwestii zgłaszania przez opozycję wniosków do budżetu, to niestety burmistrz wprowadza w błąd opinię publiczną, twierdząc, że takich wniosków nie było. Chociażby na ostatniej komisji budżetowej wniosek o wykonanie chodnika na ul. Moniuszki złożył Janusz Szydłowski, na co burmistrz odpowiedział, że to zostanie wykonane na 100 procent. Na tej komisji także i ja przedłożyłem listę z podpisami kilkudziesięciu mieszkańców os. Grunwaldzkiego z takim samym wnioskiem i wręczyłem ją burmistrzowi. Dziś twierdzi on, że żadnych wniosków nie było. Z tego widać, że burmistrz ma bardzo dobrą, wybiórczą pamięć.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here