Jechał po pijanemu, bez prawa jazdy, kradzionym autem

86

Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki informacji, jaką policjanci z Wołowa przekazali kolegom z Obornik Śląskich. – Dyżurny z komisariatu w Obornikach Śląskich został powiadomiony przez dyżurnego z Wołowa o kradzieży pojazdu, do której doszło 17 grudnia 2013 roku w Wołowie.Z przekazanych informacji wynikało, że skradziony pojazd może przemieszczać się w kierunku gminy Oborniki Śląskie – mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Jak dodaje, w związku z tym policjanci zaczęli przeszukiwać określony rejon. Po około 40 minutach funkcjonariusze w jednej z miejscowości na terenie gminy Oborniki Śląskie zauważyli poruszający się poszukiwany pojazd.

Policjanci niezwłocznie zatrzymali kierującego do kontroli. Funkcjonariusze w czasie rozmowy wyczuli od kierującego woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że 27-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego jest nietrzeźwy i ma blisko 1,5 promila alkoholu. Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna w styczniu 2013 roku był już karany za jazdę po pijanemu i ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – mówi funkcjonariuszka.

Pijany wołowianin został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Policjanci zajmują się teraz wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy, w tym okoliczności kradzieży pojazdu.

O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Za czyny, o które jest podejrzewany może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5 – dodaje policjantka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here