Gmina przypisała sobie nasze zasługi

42

W  ostatnim numerze Panoramy Trzebnickiej ukazał się artykuł pod tytułem „Trzebnica najlepiej segreguje” informujący, że gmina Trzebnica zajęła I miejsce w konkursie na najlepiej segregujacą gminę na Dolnym Śląsku w 2012 roku.

Burmistrz Marek Długozima w swojej wypowiedzi podkreśla, że takie wyróżnienie na tle całego województwa jest powodem do dumy i wskazuje, że do sukcesu przyczyniła się jego spółka ERGO oraz zakup śmieciarek. Przemilcza fakt, że ERGO zajmuje się wywozem odpadów dopiero od pięciu miesięcy, natomiast śmieciarki zakupiono trzy miesiące temu. Co te działania mają wspólnego z wynikiem konkursu za rok 2012? Nie wiadomo. Ale chyba wszyscy mieszkańcy pamiętają, że do 30 czerwca 2013 r. wywozem nieczystości i segregacją odpadów zajmowała się Spółka WodNiK.

To właśnie dzięki bardzo dobrze prowadzonej od lat przez Spółkę WodNiK segregacji odpadów nasza gmina odnosi sukcesy. Należy w tym miejscu dodać, że takie wyróżnienie gmina otrzymała nie po raz pierwszy. Od wielu lat była nagradzana za najlepiej prowadzoną segregację, zajmując I lub II miejsca w województwie.

Dobrze jest przypisywać sobie cudze sukcesy, ale ludzka pamięć jest zawodna i burmistrz mógł zapomnieć, że jeszcze nie tak dawno dziękował Spółce WodNiK  (nawet na łamach Nowej Gazety Trzebnickiej) za osiągane dzięki WodNiKowi wyniki.

Burmistrz z sukcesów swojej spółki (jeśli takie będą) może być dumny dopiero po rozstrzygnięciu konkursu za rok 2014,  gdy w pełni usługi te wykona ERGO.

My jako mieszkańcy tej gminy też będziemy dumni.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here