Dzieci zaprezentowały jasełka

604

Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem wystąpiły przed swoimi rodzicami. W pięknie przygotowanych strojach, które to właśnie oni przygotowali dla swoich pociech, dzieci prezentowały się znakomicie. Przygotowania do jasełek ruszyły pod koniec listopada. Wystarczyło czasu, ponieważ dzieci z grupy XII to 6-latki, więc dość szybko się uczyły się swoich ról. Gdy wszystkie znały już je na pamięć, Barbara Mołoń, opiekunka grupy, robiła próby codziennie lub co dwa dni, aby utrwalić role. Próba generalna miała miejsce w dniu występu. Niektóre kolędy powtórzono z ubiegłego roku, dlatego też dzieciom było się troszkę łatwiej nauczyć. Jak nas poinformowała opiekunka grupy, role rozdawane były „pod dzieci”.

Musieliśmy to jakoś podzielić, dzieci jest dużo, bo aż 29, a ról wcale tak wiele nie było. Rozwiązaliśmy to w ten sposób, że dużo dziewczynek było aniołkami – powiedziała Barbara Mołoń. Dekoracje wspólnie przygotowały opiekunki dzieci z różnych grup.

Dzień później dzieci z grupy XII przedstawiały jasełka raz jeszcze, ale tym razem dla pracowników przedszkola. Jak się okazuje w Przedszkolu nr 2 wszystkie grupy oprócz 3-latków przedstawiały jasełka, ale każde w inny dzień. Jedna grupa odwiedzi także ze swoim przedstawieniem Dom Opieki Społecznej w Trzebnicy.

W jasełkach udział brali: Dominik Adamek, Maja Bielakowska, Julia Błoniarz, Aleksandra Brzoza, Iga Burakowska, Kajetan Czapla, Dominika Drab, Wojciech Duda, Filip Hamkało, Miłosz Herka, Zuzanna Janicka, Wiktoria Jarmołowicz, Antonina Kruszona, Błażej Leszczyński, Paula Mazurkiewicz, Paweł Moskwa, Amelia Mrozicka, Marcel Mroziński, Marcin Nowak, Tymoteusz Orłowski, Martyna Pop, Kinga Poturaj, Maciej Powolny, Maja Starowicz, Adrianna Szczuplak, Natalia Szostak, Aleksandra Świderska, Emilia Wilk.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here