Pobiegną dla Zbyszka Kaczmarka

65

Przypominamy o utrudnieniach w ruchu

Jak nas poinformował Janusz Pancerz, w związku z czasowym wyłączeniem wybranych ulic, można spodziewać się pewnych utrudnień komunikacyjnych, między godz. 11 a 14 w poniedziałek dnia 30  grudnia, gdy odbywać się będzie bieg dla dzieci i młodzieży. Utrudnienia dotyczyć będą ulic sąsiadujących z wyznaczoną trasą. Przypomnijmy, że najmłodsi pobiegną: ul. Kościelną, Obrońców Pokoju, Wąską, Głowackiego, Polną, Sienkiewicza oraz (starsi reprezentanci dodatkowo) ul. Wałową).

Podobne utrudnienia czekają na zmotoryzowanych w następnym dniu (31 XII) i w podobnych godzinach, gdy dorośli sportowcy  pojawią się na trasie Biegu Sylwestrowego. Przypomnijmy, że  pobiegną oni  ulicami: Kościelną, Daszyńskiego, Obrońców Pokoju, Żołnierzy Września, Bolesława Chrobrego, Mostową, Armii Krajowej, Korczaka, Leśną, 9 Maja, Oleśnicką, Klasztorną, ks. W. Bochenka, Prusicką, Konopnickiej, Polną i Sienkiewicza.

Dyrektor biegu zwraca się do kierowców z apelem  o zachowanie rozwagi i rozsądne planowanie w tych dniach jazdy.

Biegi charytatywne: dla dzieci i Zbyszka

Jak już informowaliśmy, tegoroczny Bieg Sylwestrowy połączony będzie z dwoma akcjami charytatywnymi. Po pierwsze, wolontariusze będą zbierać będą datki od biegaczy, a także kibiców, przeznaczone na leczenie dzieci walczących z chorobą nowotworową. Z każdej opłaty startowej kwota w wysokości 10 zł będzie przekazana na rzecz fundacji.

Dodatkowo, w tym roku sportowcy pobiegną dla Zbyszka Kaczmarka – jednego z trzebnickich biegaczy, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Oczywiście mieszkańcy Trzebnicy, uczestniczący w biegu, są zwolnieni z opłaty startowej. Mogą jednak dobrowolnie wpłacać dowolną kwotę przeznaczoną na dalsze leczenie pana Zbyszka. Przelane kwoty z dopiskiem „Biegnę dla Zbyszka”, należy przesłać na numer konta: 66 9591 0004 2001 0000 4079 0103.  Ponadto od każdego biegacza spoza gminy, dwa złote z opłaty startowej przekazane zostanie również na pomoc biegaczowi.

W dniu Biegu Sylwestrowego prowadzona będzie także akcja prowadzona przez fundację DKMS z Warszawy. Osoby, które chciałyby zostać dawcami szpiku kostnego, mogą przyjść i zarejestrować się w bazie danych. Specjalny punkt zostanie utworzony w siedzibie Gimnazjum nr 1, w godzinach od 8 do 11.

Rozgrzewka przed biegiem

31 grudnia o godz. 11, na boisku Gimnazjum nr 1, prowadzona będzie rozgrzewka dla zawodników, którą przygotuje trener stowarzyszenia Pro Run z Wrocławia – Bartłomiej Przedwojewski.

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here