Ostatnie szlify na deptaku

44

Przyglądamy się postępowi prac prowadzonych na rewitalizowanej ulicy Ignacego Daszyńskiego. Kierowcy mogą już parkować swoje auta na wybudowanym parkingu przy ul. Polnej, a także przy Daszyńskiego. Przypomnijmy, że od skrzyżowania z ul. Polną aż do powstającego deptaka tj. mniej więcej na wysokości banku BGŻ, zostały odtworzone miejsca parkingowe. I etap zadania powoli dobiega końca. Jeszcze w poniedziałek brukarze robili ostatnie poprawki, fragment miejsca gdzie zaczyna się deptak aż do skrzyżowania z ul. Solną został tymczasowo odgrodzony, jeszcze trwają ostatnie prace brukarskie. Na pozostałym odcinku od ul. Solnej do Obrońców Pokoju, można już spacerować.

Zamontowano obiekty małej architektury: ławeczki, stojaki na rowery i tablice informacyjne (niektóre z nich są jeszcze zakryte szczelnie folią). Na nowych lampach zamontowano świąteczne światełka, które wieczorem świecą niebieskim blaskiem. Na wysokości byłego Powiatowego Urzędu Pracy, deptak udekorowano bożonarodzeniowymi choinkami.

Teraz ekipa skierowała front robót na ostatni, III etap inwestycji. Obecnie prace trwają na skrzyżowaniu z ul. Obrońców Pokoju, gdzie wymieniana jest sieć kanalizacyjna. Na tym fragmencie prace powinny zakończyć się jak najszybciej, ponieważ zgodnie z wyznaczoną trasą, to właśnie tędy przebiegać będzie trasa biegu sylwestrowego. Czy robotnicy zdążą z zakończeniem prac na skrzyżowaniu? Chyba nie mają innego wyjścia. Trasa została już przecież oficjalnie podana.

Natomiast dalsze prace ziemne prowadzone są na odcinku prowadzącym od skrzyżowania z Obrońców Pokoju do Rynku, gdzie kilkanaście dni temu zerwano nawierzchnię. Zgodnie z umową ostatni etap przebudowy powinien zakończyć się do kwietnia przyszłego roku. Całość inwestycji kosztuje nieco ponad 3 mln. zł, z czego 1,9 to dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here