Wyłudziła 2,5 tys. zł na dane znajomej

78

Oszustka wyłudziła pieniądze na dane swojej znajomej, której miała pomóc. Sprawa wyszła na jaw, kiedy przestała spłacać raty. O mechanizmie oszustwa opowiedziała nam Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

– Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że 38-letnia kobieta zgłosiła się do jednej z firm udzielającej pożyczek we Wrocławiu, aby zaciągnąć kredyt w wysokości 2500 złotych. Doradcy klienta opowiedziała zmyśloną historyjkę o rodzinie, podając pracownikowi niezbędne informacje potrzebne do otrzymania kredytu. Oszustka dane spisała z dowodu osobistego znajomej, pod pozorem pomocy przy załatwianiu spraw urzędowych. Podejrzana podpisała się nazwiskiem znajomej kobiety, przedkładając sfałszowane oświadczenie. Kobieta zabezpieczyła się również dodatkowo, podając błędny numer telefonu kontaktowego. Plan się nie udał, gdyż 38-latka po uzyskaniu pożyczki spłaciła tylko trzy raty, a firma powiadomiła pokrzywdzoną kobietę, której dane posłużyły do uzyskania pożyczki. Zadłużenie wzrosło prawie do 4 tysięcy złotych – wyjaśnia Iwona Mazur.

Jak dodaje policjantka, oszustka została zatrzymana i usłyszała zarzut oszustwa oraz podrobienia podpisu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Wewnętrzne postępowanie w tej sprawie wobec procedur prowadzi też firma udzielająca pożyczek.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here