Spowodował wypadek, w dodatku nie miał prawa jazdy

209

Do tego bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielny poranek, na drodze nr 342 pomiędzy Droszowem a Trzebnicą, tuż przy zjeździe na obwodnicę, drogę krajową nr 5. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym o godz. 9.40. Na miejsce wysłano również dwie karetki pogotowia ratunkowego, a także strażaków, którzy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, zanim jeszcze dotarły karetki. W sumie do szpitala przewieziono trzy osoby: pierwszą karetką odwieziono poszkodowaną pasażerkę jednego z aut, a kolejną dwóch innych poszkodowanych. Jak mówią policjanci, żaden z uczestników wypadku nie odniósł obrażeń ciała, które wymagałyby 7-dniowej hospitalizacji, dlatego też zdarzenie to zakwalifikowano jako kolizję. Aż trudno uwierzyć, że sprawca, który podróżował zmiażdżonym vw golfem miał jedynie stłuczony nos. Pozostali uczestnicy również odnieśli lekkie obrażenia, między innymi stłuczenia i skręcenia.

Jak mówią policjanci, którzy zbadali okoliczności zdarzenia, kierowca volkswagena golfa jechał od strony Obornik Śląskich do Trzebnicy. Wyprzedzają forda escorda zderzył się czołowo z audi A6. Volkswagen bokiem zahaczył o forda, ale największa siła zderzenia poszła na sam przód samochodu, z którego praktycznie nic nie pozostało.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce kolizji zbadali trzeźwość wszystkich kierowców. Okazało się, że byli trzeźwi. Kiedy poprosili o dokumenty, okazało się, że sprawca wypadku nie miał uprawnień do kierowania samochodami. Jako sprawca kolizji został zatem ukarany najwyższym z możliwych mandatów –  500 zł i kolejne 500 zł otrzymał za nie posiadanie uprawnień do kierowania samochodami.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here