Uwaga na oszustów. Policja otrzymała aż 6 zgłoszeń!

1023

7b2989d2f78dab87280befb37fc1db75Jak poinformowała nas Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, w poprzedni wtorek, 10 grudnia, dyżurny trzebnickiej jednostki odebrał aż sześć zgłoszeń od mieszkańców gminy Trzebnica o próbie wyłudzenia pieniędzy na wnuczka – siostrzeńca.

Jak mówi policjantka, oszuści działają zawsze tak samo. Ich ofiarami są przede wszystkim osoby starsze. A oto jak przebieg rozmowy z oszustami relacjonowali trzebniczanie, do których naciągacze dzwonili:

Najczęściej rozmówca mówił, że potrzebuje pieniędzy. I w tym miejscu padały kwoty od 8 do 20 tysięcy złotych. Tłumaczyli, że pieniądze są potrzebne na operację, gdyż jest chory na raka płuc. Oczywiście „wnuczek” nie mógł sam przyjść po pieniądze, ale miał po nie wysłać kolegę. – mówi Iwona Mazur. Policjantka dodaje, że trzebniczanie, do których dzwonił „wnuczek”, reagowali rozsądnie, bo powiadomili o wszystkim policję.

Wszystko wskazuje na to, że jakaś grupa oszustów za cel obrała sobie mieszkańców Trzebnicy. Gdy taka osoba zadzwoni należy bezzwłocznie powiadomić telefonicznie dyżurnego jednostki policji  na numer 997. Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców o zachowanie ostrożności – dodaje policjantka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here