Uwaga! Wąską nie przejedziesz

69

Niedawno zakończono prace budowlane na skrzyżowaniu Daszyńskiego-Sienkiewicza-Polna, w związku z czym powrócił tam ruch samochodowy. Kierowcy wjeżdżający na Daszyńskiego od strony ks. Bochenka, mogą dojechać do wspomnianego skrzyżowania, a następnie skręcić w Sienkiewicza lub Polną. Wjazd w ul. Kościelną od strony Urzędu Miejskiego jest zamknięty!!! Uczulamy kierowców, by nie wjeżdżali już w tę ulicę od strony urzędu (co miało miejsce przez ostatnie tygodnie), ponieważ wjadą w ulicę pod prąd. To oczywiście może skończyć kolizją z innym kierowcą lub…”złapaniem” mandatu od policji.

Te zmiany w organizacji ruchu wprowadzili w niedzielę. Jechałam z moim chłopakiem jak gdyby nigdy nic, wjechaliśmy w Kościelną, ale nie zauważyliśmy zmiany znaku. Zdziwiliśmy się kiedy na wysokości wjazdu do Gimnazjum nr 1 zatrzymał nas policjant i wręczył mandat za jazdę pod prąd. To samo dostali pozostali kierowcy, po 500 zł mandatu i punkty karne – poinformowała nas pani Karolina.

Prosimy zachować ostrożność poruszając się po mieście. Bowiem wprowadzono kolejną, czasową zmianę w organizacji ruchu. Tym razem, w związku z rozpoczęciem prac na skrzyżowaniu ulic Obrońców Pokoju z Daszyńskiego, zamknięto wyjazd w ul. Wąską.

Dopóki nie zakończy się przebudowa ulicy Daszyńskiego, co jakiś czas możemy spodziewać się zamykania ulic. Przypominamy, że inwestycja zakończy się w kwietniu przyszłego roku. Zadanie kosztuje około 3 mln zł, z czego 1,9 mln pochodzi z dofinansowania ze środków unijnych. W ramach inwestycji ulica zostanie częściowo wyłączona z ruchu, powstanie deptak, a także dodatkowe miejsca parkingowe.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here