Wymiana oświetlenia dobiega końca

55

To jednak nie jedyne korzyści, bowiem Tomasz Topola, rzecznik prasowy firmy Tauron, zauważa jeszcze: – Poprawę jakości oświetlenia drogowego i bezpieczeństwa użytkowników dróg, ograniczenie zużycia energii elektrycznej, poprawa estetyki wyglądu miasta.

Do tej pory wymieniono 154 szt latarni (ze słupem i oprawą), pomalowano 82 oraz wymieniono 387 opraw. Jak podaje rzecznik, inwestycja waha się w granicach 1 mln zł, w tym niektóre z prac przewidziane będą do realizacji dopiero na wiosnę. Wtedy być może nowe lampy pojawią się na wsiach – To zależeć będzie od dalszej współpracy – zauważa rzecznik firmy Tauron.

Szkoda, że podczas wymiany latarni, niektóre z lamp nie zostały przesunięte  na krawędź chodnika. Jak zwrócili nam uwagę małżeństwo z Trzebnicy, lampy z ul ks. dz. Bochenka nadal postawione są niemal na środku. – Przy tego typu pracach uważamy, ze powinni przesunąć je z tego środka, łatwiej byłoby wyminąć się na chodniku z innym przechodniem albo mamą pchającą dziecięcy wózek – komentują nasi rozmówcy.

Prawie 1 mln zł – tyle kosztować będzie modernizacja oświetlenia ulicznego

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here