O tym jak oddać szpik mówili w szkole

115

Akcja rozpoczęła się 3 grudnia przed wywiadówką. Wtedy to rodzice naszych uczniów uczestniczyli w prelekcji na temat dawstwa szpiku kostnego, dowiedzieli się o możliwości pomocy chorym oraz o metodach pobierania komórek macierzystych szpiku.

Zarówno nauczyciele, jak i rodzice uczniów i mieszkańcy lokalnych miejscowości wspólnie ruszyli przeciw białaczce. W tych dniach każdy dorosły mógł stać się potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Koordynatorkami akcji były panie Marta Korta, Ewa Awdziejczyk i Przemysława Rumin. To one przeszkoliły wolontariuszy i przygotowały do rozmów z chętnymi, dla których życie ludzkie nie jest obojętne. Panie, nie po raz pierwszy podjęły się zorganizowania akcji  ratującej życie ludzkie. W naszej szkole  cyklicznie odbywa się zbiórka krwi. Zawsze mamy wielu chętnych chcących dać komuś najpiękniejszy na świecie prezent – życie. Podczas akcji zbierającej potencjalnych dawców szpiku kostnego udało nam się zebrać niemal 40 zgłoszeń. Jest to nie lada sukces, a akcję pragniemy kontynuować cyklicznie, gdyż ciągle w szkole pojawiają się osoby pytające „Kiedy jeszcze będzie można zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego”.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here