Trzebnickie przedszkolaki będą miały zajęcia od stycznia

103

Przypomnijmy, że nowe zasady obowiązują od 1 września. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji, wszystkie zajęcia dodatkowe, jakie odbywają się w publicznych przedszkolach muszą być bezpłatne. Rozporządzenie zmieniło również zasady ściągania opłat za opiekę na dziećmi. Od września, każda dodatkowa godzina pobytu dziecka w przedszkolu (powyżej 5 godzin, w czasie których realizowany jest program przygotowany przez MEN) ma kosztować tylko złotówkę.

W większości gmin już od października odbywają się zajęcia dodatkowe, zwykle jest to język angielski. Trzebnica to jedyna gmina, która do tej pory, nie wprowadziła takich zajęć do przedszkoli. Potwierdzenie tego faktu uzyskaliśmy w obu trzebnickich placówkach. Agnieszka Paleczek- Oświęcimska, dyrektorka Przedszkola nr 2 potwierdziła, że zajęcia się jeszcze nie odbywają, ale ma się to zmienić od początku stycznia. Po szczegóły odesłała nas jednak do Agnieszki Moździerz, dyrektorki Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych, która potwierdziła tę informację: –  Tak, zajęcia będą odbywały się od stycznia i będzie to język angielski. Jestem po konsultacjach z dyrektorkami przedszkoli.

Kiedy zapytaliśmy o szczegóły: ile razy w tygodniu zajęcia będą się odbywać, kto będzie je prowadził, czy będą to pracownicy przedszkoli, czy też osoby wyłonione w przetargach, Agnieszka Moździerz poprosiła o pytań na piśmie. Wysłaliśmy zatem wniosek o udzielenie informacji publicznej i czekamy na odpowiedź.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here