Tak parkować nie można

95

Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas Czytelnik z Trzebnicy. Jego zdaniem, samochody zaparkowane w połowie na chodniku stwarzają zagrożenie dla kierowców jadących ulicą. – Na Żołnierzy Września prawie zawsze stoją zaparkowane samochody, po tej stronie, po której są bloki. Przypuszczam, że ludziom nie chce się wjeżdżać na parking, albo po prostu osoby odwiedzające ich lub sklepy, które są na dole nie chcą pofatygować się kilkadziesiąt metrów dalej, żeby zostawić swoje auto na miejscu parkingowym przy zegarmistrzu na ul. św. Jadwigi. Tam co prawda nie ma zakazu parkowania, ale na jezdni wymalowana jest linia ciągła – mówi trzebniczanin, który zauważył, że w godzinach popołudniowych, między rondem a marketami tworzą się zatory. Dwa samochody nie mogą się wyminąć, ponieważ na części jezdni zaparkowane są auta. – Kierowcy jadący od strony ul. Obornickiej musieliby się zatrzymywać, żeby przepuszczać tych od ronda, bo inaczej porysują się. Myślę, że policja powinna zrobić z tym porządek – kończy trzebniczanin.

Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy potwierdza, że mimo, iż nie ma pionowego znaku zakazu zatrzymywania i postoju, to w tym miejscu parkować nie wolno.

Zgodnie z przepisem Kodeksu Drogowego art. 49 punkt 4, zabrania się parkowania: na jezdni wzdłuż linii ciągłej oraz w pobliżu jej punktów krańcowych, jeżeli zmusiłoby to innych kierujących pojazdami wielośladowymi do najeżdżania na tę linię. Co więcej, wykroczenie popełniają również kierowcy, którzy wymijając zaparkowane samochody na tę linię najeżdżają. Jeśli ktoś zauważy, że są auta zaparkowane w tym miejscu, zawsze może powiadomić o tym policję dzwoniąc na numer 997 i wtedy patrol podjedzie we wskazane miejsce. Zresztą policjanci zostali już uczuleni, aby patrolując miasto zwracali szczególną uwagę na samochody zaparkowane przy Żołnierzy Września. Kierowcy, którzy będą łamali przepisy zostaną ukarani zgodnie z taryfikatorem – zapewnia Iwona Mazur.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here