Andrzej Hazubski zwycięzcą leśnych przedbiegów

122

Po 12 rundach zakończono kolejną edycję Leśnych Przedbiegów. Teraz zawodnikom nie pozostaje nic innego, jak przygotowywanie się do ostatniej imprezy dla biegaczy – biegu sylwestrowego.

Idea leśnych przedbiegów od lat pozostaje niezmienna – grupa sportowców spotyka się cyklicznie, w każdy piątek miesiąca by przebiec ustalony dystans wyznaczony trasą po ścieżkach w Lesie Bukowym. A trasa, chociaż nie ma wyznaczonego długiego dystansu, jak można się domyślać, nie należy do najłatwiejszych. Zawodnicy okrążają prawie cały las.

Rywalizacja w tych konkretnych biegach nie jest najważniejsza, chociaż oczywiście każdy ze sportowców walczy o to, by poprawiać swoje wyniki. Na trasie spotykają się kilkunastoletni zawodnicy, bardziej doświadczeni sportowcy i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Po 12 rundach znana jest już wstępna klasyfikacja. Wyniki mogą jeszcze nieznacznie ulec zmianie, bowiem nie wszyscy uczestnicy Leśnych Przedbiegów stawili się po raz ostatni w tym roku na mecie. Być może brali udział w tym samym czasie w innych imprezach sportowych, a uzyskany tam wynik zostanie im doliczony do końcowej tabeli.

W tym roku wyjątkowo biegacze spotkali się w niedzielne przedpołudnie. Mimo dość niskiej temperatury z uśmiechem wyruszyli na trasę. Po kilkunastu minutach na metę dobiegł Andrzej Hazubski, zwycięzca Leśnych Przedbiegów, który pozostawił w tyle swoich rywali.

Teraz najlepsi biegacze zostaną udekorowani pamiątkowymi medalami. Dekoracja, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie miała miejsce tuż po zakończeniu 29 Ulicznego Biegu Sylwestrowego.

Wyniki:

1. Andrzej Hazubski

2. Ireneusz Jarecki

3. Marek Olenisz

Panie:

1. Anna Hazubska

2. Marta Wierzbicka

3. Barbara Krakowiak

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here