Z oczyszczalni ukradli tuleje za 10 tys. zł

75

Do kradzieży doszło pod koniec listopada 2013 roku. Jak podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, policjanci najpierw ustalili, że skradzione tuleje kwasoodporne, wykorzystywane w łączeniach rur ściekowych miejscowej oczyszczalni ścieków, zostały sprzedane w jednym z punktów skupu złomu. Następnie wytypowali i zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o ten czyn. Są w wieku od 19 do 21 lat i mieszkają w Żmigrodzie.

Podczas dalszej pracy nad tą sprawą funkcjonariusze rozpracowali również sposób działania sprawców. Okazało się, że podejrzani mężczyźni dwukrotnie wchodzili na teren oczyszczalni i dokonywali kradzieży, a następnie swój łup przerzucali przez ogrodzenie i rowerami przewozili do pomieszczenia gospodarczego należącego do jednego z nich. Skradzione mienie o wartości 10 tys. zł i wadze ponad 200 kg sprzedali za 450 złotych na złom – podaje policjantka.

Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych działań odzyskali w całości skradzione mienie i przekazali je kierownictwu zakładu. Za kradzież mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Za tę kradzież mogą iść do więzienia nawet na 5 lat.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here