Droga w Szewcach

138

Kilka dni temu, jeden z naszych czytelników (dane do wiadomości redakcji) napisał do nas emaila o następującej treści: „Witam, może warto zajrzeć na drogę do Szewc. Całkiem niedawno otwarto ją po remoncie, teraz z powrotem jest ruch wahadłowy – robią mostek albo chodnik, jakby nie można było tego zrobić w czasie remontu jezdni. To jakaś paranoja”.

Wyjaśniamy, że na ostatniej sesji rady gminy Wisznia Mała radni jednogłośnie podjęli uchwałę, w której udzielili powiatowi trzebnickiemu pomocy finansowej w wysokości 75 tys. zł w formie dotacji celowej na realizację zadania „Polepszenie parametrów technicznych dróg powiatowych”. Prace prowadzone będą w zakresie: wykonania chodnika w miejscowości Szewce oraz remontu jezdni i poboczy drogi 1368 Kryniczno-Malin. Jak poinformowano na sesji, na chodnik w Szewcach, który będzie miał za zadanie służyć dzieciom i innym mieszkańcom przeznaczonych zostanie 25 tys. zł, natomiast na poszerzenie i utwardzenie pobocza drogi na odcinku ok. 5 km trasy Kryniczno – Malin – 50 tys. zł. Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetu na rok 2013.

Jak się okazuje budowa 100-metrowego chodnika w Szewcach pochłonie ponad 230 tys zł i zostanie współfinansowana przez gminę Wisznia Mała oraz samorząd województwa dolnośląskiego. Chodnik powstanie wzdłuż ul. Wrocławskiej a dokładniej w okolicach skrzyżowania z ulicą Strzeszowską. Zgodnie z umową, wykonawca – firma Anteeo z Bydgoszczy na realizację zadania ma 90 dni.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here