20 lat minęło…

49

Uff, jak ten czas szybko leci, to maksyma, którą powtarzamy sobie dość często. I faktycznie, gdy patrzymy jak zmieniała się nasza gazeta, to czasami nie możemy uwierzyć, że minęło już 20 lat. Nam się jednak ciągle wydaje, że jesteśmy młodzi, choć na czuprynach gdzieniegdzie widać już siwe włosy. Młodzi, może dlatego, że pracujemy w ciągle zmieniającej się rzeczywistości, gdzie z problemami przychodzą do nas różni ludzie. Gdzie niemal codziennie otrzymujemy prośby o interwencje.

Przez te 20 lat opisaliśmy dziesiątki ludzkich historii, od smutnych i tragicznych po radosne i szczęśliwe. Były rodzinne dramaty i tragedie na drogach. Ale opisywaliśmy również tajemnicze wyprawy, ciekawe pasje, czy niecodzienne zainteresowania naszych Czytelników.

Nasi Czytelnicy „dorastali”, a wraz z nimi „dorastała” również gazeta. Przybyło nam stron i tematów. Jedno jest pewne, co tydzień staramy się informować mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach z naszego regionu. Nie boimy podejmować się trudnych tematów, w tym tych, które dotyczą władzy. Często ceną za bezkompromisowość, jest utrata gminnych ogłoszeń czy inne próby dyskredytowania gazety, ze strony lokalnych polityków. Ale są i dobre strony. Niektórzy włodarze zrozumieli, że niezależne media są nieodłącznym elementem demokracji i że nie ma nic złego w tym, że dziennikarze patrzą im na ręce. Dzięki temu nie popełniają błędów, są bardziej otwarci dla mieszkańców. Są niestety też tacy, którzy roli tej nie uznają, a nawet różnymi sposobami próbują zwalczyć niewygodną prasę, co rusz wydając urzędowe biuletyny, które mają udawać prawdziwe gazety.

Na szczęście mieszkańcy Powiatu Trzebnickiego, na takie sztuczki nabrać się nie dali i doskonale rozróżniają media urzędowe od mediów niezależnych.

My natomiast ciszymy się z tego, że przez tyle lat byliście Państwo z nami, że co tydzień chcecie kupić gazetę, by otrzymać porcję najnowszych informacji.

W kolejnych latach gazeta będzie się jeszcze nie raz zmieniała, będą powstawały nowe rubryki, jak np. w tym numerze inauguruje rubryka „Porady Prawne” oraz coraz to nowe konkursy. Cały czas staramy się wsłuchiwać w Państwa podpowiedzi, tylko po to, by lepiej, szybciej i ciekawiej dotrzeć z potrzebną informacją. Mamy nadzieję, że przez kolejne lata pozostaniecie Państwo z nami… Ale czy za 20 lat Czytelnicy będą w rękach trzymać papier, czy może coś zupełnie innego? Tak czy inaczej, naszą misją jest informowanie o lokalnych sprawach i tych dobrych i tych pozostałych…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here