Gaudia rozpoczęła sezon zwycięstwem

186

Zespoły przystąpiły do meczu pełne nadziei zwycięstwa. Zawsze tak się dzieje w siatkówce, że pierwsze mecze są próbą rozpoznania mocy rywalek. Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra wystąpił w swym najsilniejszym składzie. Gaudia też nie ryzykowała i na parkiet wyszły, nasze najlepsze na dzień dzisiejszy zawodniczki.

Pierwszy set nie zapowiadał końcowych rozstrzygnięć. Było nieciekawie i oba zespoły punktowały ze zmiennym szczęściem. Obie drużyny postawiły na atak. W Gaudii najwięcej piłek kierowano na naszą kapitan i Nikolę Sławińską, zaś rywalki postawiły na Katarzynę Kowalską i na Alicję Delestowicz. Ale jak bywa w meczach kobiet, jak się mocno chce to nie wychodzi. Nikola w pierwszych uderzeniach bardzo chciała, uderzając zbyt silnie i posyłając piłki w aut, więc w tym secie nie uczyniła wiele krzywdy rywalkom. Zaś kapitan jakby żartując punktowała raz silnym uderzeniem, raz wrzutką lub kiwką. Nieźle atakowała Sylwia Łoch. Ze strony rywalek jedynie Alicja Delestowicz punktowała skutecznie. Prawie równorzędną grę obie drużyny prowadziły do remisu 7:7. Po zdobyciu remisowego punktu gaudzistki zdobyły dalsze trzy i wyszły na prowadzenie. Potem stale powiększały swą przewagę, aż do stanu 25 do 14. W tym secie drużyny skutecznie punktowały: Gaudia – 15 razy a Jelenia Góra cztery razy. Pozostałe punkty drużyny zdobywały z błędów rywalek.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń i w takiej konfiguracji punktowej trwał ten set do końca. Trzebniczanki jednak przez dłuższy czas nie uzyskiwały wyraźnej przewagi, a nawet straciły prowadzenie przy stanie seta 9 do 10. Ale to było wszystko, na co było stać przyjezdne. Nasze zawodniczki seriami zdobywały kolejne punkty – skutecznymi atakami i czasami zagrywką, choć przyznać trzeba , że z nieskutecznych zagrywek trzebniczanki straciły w tej partii aż 7 punktów. W tym secie mieliśmy popis ataku Sylwii Łoch. Ona zdobyła pierwszy punkt atakiem, a potem dalsze. Ale przezornością i mądrością wykazała się także kapitan Gaudii wykorzystując różne sposoby na zdobycie punktu. W tym secie nasza drużyna uzyskała też punkty z gry krótką.  Set zakończył się wysoką wygraną Gaudii 25 do 16.

Trzeci set zapowiadał całkowitym pogrom rywalek, gdy na tablicy zobaczyliśmy wynik 6 do 2. Ale od tego momentu gra wyrównała się i zobaczyliśmy serię punktów rywalek. Od stanu seta 6 do 5 znów gospodynie zaczęły punktować. Radowały nas wspaniale, punktowe zagrywki Sylwii Łoch i Nikoli Sławińskiej. I od razu na tablicy pokazał się wynik 12 do 6. Przy takiej różnicy punktowej gospodynie mogły grać spokojnie i tak było do końca seta. Co prawda przy stanie 21 do 9 rywalki zdobyły parę punktów, ale to nie miało znaczenia dla rozstrzygnięcie seta i  całego meczu. MMKS „Gaudia” Trzebnica wygrała z IKS Jelenia Góra 3 do 0.

W naszej drużynie wystąpiły: Dominika Zdybel, Kinga Zimowska, Danuta Żołdak, Kinga Dziubczyńska, Ewa Maj, Iga Rojewska, Paulina Dzwonek, Kinga Uchańska, Nikola Sławińska, Sylwia Loch, Małgorzata Piotrowska. Drużynę prowadziła trener Danuta Żołdak.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here