Już niedługo ubierzemy łyżwy

525

Konkretna data otwarcia trzebnickiego lodowiska nie jest jeszcze znana, ale już w ubiegłym tygodniu bandy zostały zamontowane na orliku przy ul. Oleśnickiej. Można więc domniemywać, że niedługo trzebniczanie będą mogli poślizgać się na łyżwach. Teraz trzeba poczekać na odpowiednio niską temperaturę, by utrzymywać sztuczną taflę. Być może, tak jak w ubiegłych latach, lodowisko zostanie otwarte 6 grudnia, z okazji mikołajek? Także od temperatury zależeć będzie to, jak długo lodowisko będzie czynne. Można jednak liczyć na to, że jeszcze w lutym będzie można jeździć na łyżwach. Nie wiemy czy cena za wypożyczenie łyżew zmieni się w stosunku do ubiegłego roku. Jeżeli pozostanie na tym samym poziomie, to skorzystanie z miejskiego lodowiska będzie wyglądać następująco: 3 zł za godzinę (bilet ulgowy) albo 5 zł za godzinne korzystanie z lodowiska przy zakupie normalnego biletu. Jeżeli w tym sezonie zostanie otwarta wypożyczalnia łyżew i jeśli ceny nie ulegną zmianie, to wypożyczenie łyżew będzie kosztować 5 zł. Zapewne w trakcie funkcjonowania lodowiska organizatorzy zadbają o przeprowadzenie zimowej olimpiady z nagrodami dla dzieci i młodzieży a także rodzinnej olimpiady, jak to miało miejsce już w poprzednich latach.

Wiemy, że żmigrodzkie lodowisko, które znajduje się na terenie orlika przy ul. Sienkiewicza, będzie otwarte w najbliższy piątek (6 grudnia). Jak zapowiadają organizatorzy, w tym dniu korzystanie z obiektu będzie możliwe za darmo, także wypożyczalnia sprzętu będzie bezpłatna. W pozostałe dni za korzystanie z lodowiska trzeba będzie zapłacić: np. 2 zł za godzinę jazdy (cena biletu ulgowego) lub 5 zł za godzinę (cena biletu normalnego). Wypożyczalnia łyżew kosztować będzie 3 zł za godzinę, a dzieci do lat 5 mogą za darmo skorzystać z obiektu. Szczegółowy cennik opłat dostępny jest na stronie internetowej Zespołu Placówek Kultury.

Sprawdziliśmy także dostępne sprawozdania finansowe z tytułu prowadzenia działalności lodowisk w naszym powiecie. Trudno tutaj doszukiwać się konkretnych przychodów. Trzebnickie dane przedstawiają się następująco: w roku ubiegłym, zaplanowano osiągnąć kwotę 9 tys zł za wypożyczanie łyżew, a osiągnięto nieco ponad 2,8 tys zł. Przychody z prowadzenia  lodowiska za rok ubiegły wyglądają następująco: z zaplanowanych 8 tys zł., udało się uzyskać raptem 973 zł!

Bardzo podobnie kształtują się ceny związane z działalnością żmigrodzkiego lodowiska w ubiegłym sezonie. Na utrzymanie obiektu wydano ponad 52 tys zł, w tym ponad 33 tys zł. na energię, a ponad 16 tys. zł kosztowała obsługa lodowiska. Przychód za korzystanie z lodowiska w ubiegłym roku wyniósł nieco ponad 11 tys zł.

5 zł – tylko kosztować będzie godzina jazdy na żmigrodzkim lodowisku (bilet normalny)
2 zł – tyle kosztować będzie godzina jazdy na żmigrodzkim lodowisku (bilet ulgowy)

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here