Kto dostarczy jedzenie do placówek oświatowych

31

Wszystkim rodzicom zależy, żeby ich dzieci jadły zdrowo i smacznie. Mało którzy z nich zastanawiają się  jednak nad tym, kto dostarcza produkty do kuchni, w których przygotowywane są posiłki dla ich dzieci. Niestety, nie w każdej szkole jest stołówka, w której dzieci mogą zjeść smaczny i ciepły posiłek w ciągu dnia. Przyszkolna stołówka to prawdziwy skarb. A już niedługo dowiemy się, kto dostarczy produkt,y z których będą przygotowywane śniadania i obiady dla najmłodszych.

Jak się okazuje, firma która ubiegać się będzie o dostarczanie jedzenia musi dysponować bardzo szerokim spektrum produktów. Zgodnie z przetargiem, o którym informacja została umieszczona na stronie BIP Urzędu Miejskiego, dzieci w przyszłym roku będą się odżywiały bardzo zdrowo i różnorodnie. Na liście zamówień są różne owoce: od jabłek, bananów, brzoskwiń i jagód, przez gruszki, kiwi, mandarynki, maliny, śliwki, truskawki, po pestki słonecznika i dyni, morele. Dzieci będą jadły również bardzo różnorodne warzywa – w zamówieniu znalazły się nie tylko wszechobecne ziemniaki, ale i buraki, botwinka, brokuły, pomidory, szczaw, rzodkiewka, różne rodzaje papryki, pietruszka, fasola czy szpinak. A to i tak tylko niektóre z pozycji. W zamówieniu opisano również bardzo dokładnie jakie mięsa i wędliny trafią na stoły najmłodszych. Z informacji o przetargu wynika, że parówki muszą mieć w składzie przynajmniej 70 proc. mięsa, podobnie jak drobiowe serdelki i parówki wieprzowe. Dzieci będą jadły również szynki i kiełbasę krakowską. W jadłospisie nie zabraknie również mięsa z karkówki,  filetów z indyka czy schabu.

Dzieci będą jadły również sporo nabiału i płatków śniadaniowych, także marek Nestle i Lubella, (biały ser, jogurty, mleko, serki topione i żółte). Maluchy będą jadły gotowe ciasta. Na liście znalazły się również przyprawy, zupy w proszku, soki, wody (a wszystko bez konserwantów i glutaminianu sodu), a także różne ryby i mrożone produkty.

Podane produkty to tylko niewielki wycinek tego, co zawarto w zamówieniu. Przejrzenie całej listy polecamy szczególnie rodzicom, którzy chcą wiedzieć z czego przyrządza się jedzenie dla ich pociech.

25 000 szt.
tyle dzieci z 4 placówek zjedzą jajek

500 kg
tyle dzieci zjedzą ryby panga

ponad 13 tys. litrów
tyle mleka o różnej zawartości tłuszczu wypiją dzieci

ponad 22 tys. szt.
tyle bułek różnego rodzaju zjedzą w sumie przedszkolaki u uczniowie SP nr 2

1 tona pierogów ruskich
i 600 kg naleśników

tyle gotowych potraw ma trafić do Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śl.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here