Gmina sprzedaje kolejną nieruchomość

54

Jak czytamy w ogłoszonym przetargu, na wspomnianej działce znajdują się budynki, które kwalifikują się do rozbiórki. Za pierwszym razem nieruchomość wystawiono do sprzedaży na początku listopada, jednak przetarg się nie odbył, ponieważ  nie było chętnych nabywców na tę nieruchomość.

Dlaczego gmina postanawia teraz wysprzedawać swój majątek? Można domniemywać, że w obecnej sytuacji potrzeba jej środków finansowych, by móc przystąpić do realizacji zaplanowanych zadań. Zgodnie z obietnicą burmistrza, w przyszłym roku ma przecież ruszyć budowa szkoły muzycznej, remont ośrodka zdrowia, na który gmina otrzymała dofinansowanie. Wiemy, że w projekcie budżetu na przyszłe lata zaplanowano również termomodernizację ośrodka kultury. Skąd wziąć na te zadania pieniądze? Nie zapominajmy, że zaciągnięte na inne inwestycje kredyty czy obligacje, niebawem trzeba będzie spłacać. Zapewne dlatego gmina zaczyna sprzedawać nieruchomości stanowiące jej własność. Co więcej w kolejnych przetargach znacznie obniża ceny danej nieruchomości. Przypomnijmy, że niedawno sprzedano budynek przy ul. Armii Krajowej (po byłym żłobku). Nieruchomość początkowo wycenioną za prawie 2 mln zł, po kilku nieudanych próbach ostatecznie udało się sprzedać za nieco ponad 800 tys. złotych.

Nieruchomość przy ul. Armii Krajowej po raz pierwszy została wystawiona na sprzedaż jesienią 2011 r. W ciągu dwóch lat cena tego budynku została znacznie obniżona. Zapytaliśmy radnego Karola Idzika, czy decyzja o obniżeniu wartości nieruchomości o ponad połowę w ciągu dwóch lat, to dobry pomysł. Być może gmina powinna była poczekać z przetargiem. – Chociaż mam wiele zastrzeżeń dotyczących polityki finansowej prowadzonej przez burmistrza, to w tym przypadku trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć. Może to i dobrze, że ten budynek udało się sprzedać za ponad 800 tys zł. W końcu nieużywany obiekt i tak tracił na wartości.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here