Najlepszy śpiew „Ateny”

94

W konkursie zorganizowanym w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu z okazji obchodów Święta Niepodległości udział wzięło blisko 450 osób w 45 formacjach wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Artyści wystąpili w pięciu kategoriach: solistów do lat 12, 12-16 i powyżej 16 roku życia, chóry oraz kapele i zespoły śpiewacze. Przesłuchania trwały od godz. 14 do późnego wieczora. – W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników zgromadzeni na sali uczestnicy śpiewali znane pieśni patriotyczne. Radości nie było końca, gdy usłyszeliśmy werdykt jury – powiedziała Jadzia Borowska.

Atena okazała się bezkonkurencyjna, podobnie jak soliści z Obornik Śl.: tuż za p. Sołyńskim, na drugim miejscu uplasował się Tadeusz Bąbol. Laureaci konkursu oraz ich opiekunowie i dyrygentka zostali nagrodzeni licznymi brawami oraz upominkami rzeczowymi. Pamiątkowe dyplomy za opiekę nad chórem oraz przygotowanie do występu solistów otrzymała Anna Gruberska, a przygotowanie chóru i solisty do występu Ewa Skubisz i Grażyna Meslik.

Dzięki temu, że chętnie uczestniczymy w próbach chóru i, że nasza dyrygentka, pani Ewa Skubisz profesjonalnie nami kieruje, zajęliśmy tak świetne miejsca na tym festiwalu. Do Obornik Śląskich wracaliśmy szczęśliwi, radośni i rozśpiewani. Po przyjeździe wszyscy znajomi oraz słuchacze i członkowie Zarządu wraz z panią prezes Ireną Małkiewicz gratulowali nam tak pięknego, kolejnego już sukcesu – dodała Jadzia Borowska.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli poseł na Sejm Izabela Mrzygłocka i senator Wiesław Kilian.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here