Będzie nowocześnie i z salą kinową

188

Budynek prusickiego GOKiS-u od lat wymagał gruntownego remontu. Nie prezentował się najlepiej z zewnątrz, w środku „trąciło w nim komuną”. Największa sala wyglądała bardziej jak hala sportowa niż jak reprezentacyjne miejsce spotkań, sanitariaty odstraszały, brakowało również udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Teraz to wszystko ma się zmienić. Za blisko 1 mln zł obiekt ma stać się nie tylko nowoczesny, ale i estetyczny.

Miasto pozyskało na remont 460 tys. zł, a 200 tys. zł to wkład własny gminy. Do tak zwanego montażu finansowego burmistrz Prusic Igor Bandrowicz, wlicza jeszcze zwrot z podatku VAT, o jaki gmina będzie się ubiegać po zakończeniu inwestycji.

Myślę, że to będzie najnowocześniejszy obiekt tego typu na naszym terenie. Ważne jest to, że udało się na tę inwestycję pozyskać zewnętrzne środki finansowe. 200 tys. zł otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 100 tys. zł z RPO na zakup sprzętu i z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 50 tys. zł – podaje burmistrz Prusic. – Chcemy, żeby GOKiS był miejscem spotkań i centrum kulturalnym gminy. Będziemy zapraszać znanych ludzi, którzy zajmują się różnymi sferami życia, organizować spotkania, konferencje i wykłady. Chcemy by było to miejsce dla dzieci i młodzieży, ludzi aktywnych, a także dla seniorów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, w sali widowiskowej będą mogły być odtwarzane filmy na wielkim ekranie, przy świetnym nagłośnieniu, a także będą się odbywać koncerty i spotkania z mieszkańcami. Na pewno będziemy chcieli, żeby to miejsce cały czas tętniło życiem. Planujemy, żeby w sali odbywały się również pokazy komercyjne.

Prace remontowe rozpoczęły się 20 września i mają potrwać do 20 grudnia. Prowadzi je firma Sport Halls sp. z o.o. z Wrocławia, która zaproponowała najniższą kwotę w przetargu. – Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku , że rozpoczniemy pierwsze seanse. Zastanawiamy się jeszcze nad wyborem foteli. Takie typowo kinowe to dość spory wydatek. Chcemy, żeby sala była profesjonalna, ale z kosztami też musimy się liczyć – mówi burmistrz. Dodajmy, że sala jest przewidziana na około 150 miejsc. Seanse nie powinny być uciążliwe dla osób przebywających w innych pomieszczeniach w GOKiS, ponieważ sala jest profesjonalnie wyciszana.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here