Zmieniona organizacja ruchu w mieście. Kolejny już raz.

78

Od kilkunastu dni zamknięty jest odcinek Daszyńskiego, od skrzyżowania z ul. Obrońców Pokoju w stronę Rynku. Dla zmotoryzowanych udostępniono przejazd ulicą Wąską prowadzącą do ul. Bartosza Głowackiego. Jak dowiadujemy się od wykonawcy odpowiedzialnego za przebudowę Daszyńskiego, zamknięcie tego fragmentu ulicy związane jest z rozpoczęciem kolejnego etapu rewitalizacji i potrwa aż do kwietnia przyszłego roku. To na razie jedna z ważniejszych zmian w organizacji ruchu.

Nadal także na odcinku Kościelna – Sienkiewicza (jadąc od strony Urzędu Miejskiego), obowiązuje zmiana w organizacji ruchu i jest odwrócony kierunek jazdy. Wszystko przez to, że jeszcze trwają prace na skrzyżowaniu Daszyńskiego – Sienkiewicza – Polna, przez co ruch w tym miejscu został wstrzymany. Dowiedzieliśmy się, że ta zmiana obowiązywać będzie najpóźniej do połowy grudnia, kiedy zadanie polegające na budowie deptaka zostanie oddane do użytku. Potem ruch na skrzyżowaniu powróci do obowiązującego poprzednio, a zatem jadąc ulicą Daszyńskiego będziemy mogli skręcić w Polną czy Sienkiewicza.

Kierowcy zapewne już przyzwyczaili się do tego, że od kilku miesięcy muszą szczególnie uważać na znaki drogowe. Przypomnijmy, że kiedy rozpoczęto prace rewitalizacyjne, najpierw wyłączono z ruchu ten fragment przebudowywanej ulicy, która będzie deptakiem. W związku z tym zmieniono organizację ruchu na sąsiedniej ulicy – Kościelnej, odwracając kierunek jazdy. Pierwotnie obowiązywał zakaz wjazdu w ulicę 9-go Maja z ul. św. Jadwigi, jednak po protestach mieszkańców z ulic Kościelnej i Solnej, zdecydowano się na zdjęcie tego znaku. Teraz kierowcy mieszkający na ul. Solnej czy Kościelnej mogą swobodnie dojechać na parking przed własnym blokiem.

Jak zapowiedział Maciej Dobosz, właściciel firmy realizującej przebudowę ulicy Daszyńskiego, na obecnym etapie prac kierowcy nie powinni spodziewać się większych zmian w organizacji ruchu. Natomiast w późniejszych terminach, kiedy zamykane będą kolejne skrzyżowania ulicy Daszyńskiego prowadzące do Rynku, trzeba będzie wprowadzać kolejne zmiany w organizacji ruchu. O tym jednak będziemy Państwa informować.

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że nikt nie wspomniał, iż z ul. Wąskiej zrobiła się autostrada, gdzie samochody pędzą jak oszalałe, nie zważając na ludzi.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here