Michał Luch z OKSIR Wisznia Mała Mistrzem Dolnego Śląska w Szachach Szybkich

206

23 listopada w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Szybkich. Wystąpiło 60 zawodników, w tym 4 reprezentujących powiat trzebnicki. Zwyciężył Michał Luch z OKSIR Wisznia Mała, który zdobył 7 punktów w 9 partiach. II miejsce zajął Bartosz Siembab z UKS Siembab Radków, III miejsce przypadło Kamilowi Stachowiakowi z Polonii Wrocław, zaś IV miejsce zawodnik Wieży Pęgów Jerzy Kubień. Wszyscy zdobyli po 7 punktów, o kolejności decydowała klasyfikacja pomocnicza.

W kategorii senior (zawodnik powyżej 60 roku życia) Mistrzem Dolnego Śląska został Jerzy Kubień, który wyprzedził swojego kolegę klubowego z Wieży Pęgów Ryszarda Grossmanna. Czwarty zawodnik reprezentujący powiat trzebnicki Edward Helaszek w klasyfikacji ogólnej zajął 19 miejsce, zaś w kategorii zawodników z rankingiem do 2150 punktów ELO – 3 miejsce. Wielkie gratulacje dla Pana Michała Lucha oraz zawodników pęgowskiej Wieży za świetny start.