Będzie równy i ładny

61

Chodnik przy ul. Wrocławskiej jest dość ruchliwym miejscem. Przy tej wylotowej trasie znajdują się między innymi: Żłobek Miejski i Nadleśnictwo Oborniki. Od czau, kiedy przy ul. Wrocławskiej powstały dwa markety, oborniczanie zdecydowanie częściej przemieszczają tą drogą. O ile chodnik, który jest po zachodniej stronie ulicy jest komfortowy (tam, gdzie są markety), o tyle ten, który jest położony od strony nadleśnictwa i żłobka był nierówny, stare płyty były połamane, a w niektórych miejscach ich brakowało. Problem pojawiał się zwłaszcza wtedy, kiedy chodnikiem szły osoby z wózkiem, zwłaszcza na małych kółkach. Odprowadzając pociechy do żłobka, musieli się sporo namęczyć.

Obecnie chodnik jest remontowany. Prace wykonuje żmigrodzka firma Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Marek Zalewski. Firma ta złożyła najniższą ofertę w przetargu, proponując wykonanie chodnika za 133 tys. 665 zł. (Inne firmy proponowały znacznie wyższe kwoty: 300 tys. zł i 273 tys. zł).

Prace są prowadzone na odcinku 340 m, na szerokości od 1,8 do 2 m. Całkowita wymieniana powierzchnia ma 711 metrów kwadratowych.

711 m kw.
na takiej powierzchni będzie nowy chodnik

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here