Wystawę można oglądać jeszcze tylko do piątku

54

W piątkowym wieczór w sali konferencyjnej starostwa powiatowego licznie zebrani miłośnicy malarstwa towarzyszyli artyście w zorganizowanej już po raz 60-ty wystawie indywidualnej. Wśród przybyłych nie zabrakło także uczniów Stanisława Babczyńskiego. Podczas otwarcia artysta przybliżył zebranym swoją twórczość, opowiadając o dziełach, które następnie można było oglądać i wymieniać komentarze wraz z innymi miłośnikami dzieł pana Stanisława.  W pewnym momencie artysta zaprosił na środek sali  swoich podopiecznych, u których można było zauważyć ogromne wzruszenie.

Stanisław Babczyński urodził się w Szamotułach; od 1991 roku mieszka i tworzy w Obornikach Śląskich. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa. Do tej pory zrealizował 59 wystaw indywidualnych, obecna jest jego 60.

Jego dzieła wystawiane były na wielu prestiżowych wystawach oraz indywidualnych pokazach i prezentowane w wielu galeriach. Jak mówi sam autor, tematyka jego obrazów jest bardzo obszerna.

– Malarstwo, które realizuję jest naturalną potrzebą osiągnięcia wizualizacji marzeń i skojarzeń wyobraźni. Stosowanie przeze mnie środków wyrazu artystycznego jest dla mnie słusznym wyborem – wbrew istniejącym kanonom obowiązującym w świecie sztuki – powiedział Stanisław Babczyński.

Wystawę artysty można oglądać tylko do piątku, 29 listopada.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here