Bór przegrywa na koniec rundy

82

Zespoły grające w lidze okręgowej zakończyły w ostatni weekend rozgrywki rundy jesiennej. Obornicki Bór, który jako jedyny klub w naszym powiecie gra w lidze okręgowej, rozegrał ostatnie spotkanie na wyjeździe. Oborniczanie pojechali do Goszcza, gdzie zagrali z miejscową Wiwą. Zespół gospodarzy jest wyżej notowany w tabeli. O tym, że jest w lepszej formie może świadczyć chociażby wynik spotkania.

Kornel Delczyk, prezes Boru, a jednocześnie piłkarz zespołu uważa, że spotkanie było wyrównane, a gospodarze mieli po prostu więcej szczęścia.

– Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Pierwszą bramkę straciliśmy po ewidentnym błędzie sędziowskim. Napastnik z Goszcza przyjął piłkę ręką. Przebiegł kilka metrów i strzelił na 1:0. Takim właśnie wynikiem zakończyła się pierwsze 45 minut gry. Do szatni schodziliśmy ze stratą jednej bramki, spotkanie cały czasy było otwarte. Nasz zespół miał świetne okazje i gospodarze również, oni po prostu wykazali się większą skutecznością od nas. Warto dodać, że dwukrotnie gospodarzy uratował słupek od wewnętrznej strony. Bardzo groźne okazały się strzały Mateusza Fiłona. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Tomasz Wasiak i Szymon Delczyk. Podkreślam, że mecz był wyrównany, otwarty z obu stron, tyle, że Wiwa wykorzystała 4 sytuacje, a my tylko 2. Obie nasz bramki zostały strzelone z gry, kiedy dłużej od przeciwnika utrzymywaliśmy się przy piłce. Punkty były efektem świetnych sytuacji strzeleckich, na które pracował cały zespół.  Podczas całego spotkania nawiązywaliśmy walkę z przeciwnikiem, realizowaliśmy to, co sobie zaplanowaliśmy przed meczem – mówi Kornel Delczyk. Jako prezes dodaje, że przed klubem okres podsumowania, tego co było do tej pory.

– Mamy niewiele czasu na to, żeby się zastanowić jak poprawić sytuację, a jest wiele do zrobienia. Począwszy od składu osobowego, który nie jest najliczniejszy, a kończąc na odpowiednim przygotowaniu się kondycyjnym do rundy rewanżowej. Na pewno jesiennej rundy nie będziemy mogli uznać za udaną, niemniej jednak nie załamujemy się; przed nami druga część sezonu, w której jest jeszcze wiele punktów do zdobycia – dodaje optymistycznie prezes.

 

Bór Oborniki Śląskie wystąpił w składzie: Krystian Karbowniczak, Michał Jankowiak, Sławomir Kuczek, Mateusz Chatys, Mateusz Rakowski, Szymon Delczyk, Tomasz Wasiak, Kornel Delczyk, Jakub Kobos, Jakub Mateusz Fiłon, Jakub Wyrzykowski, Szymon Kaczmarczyk, Maciej Jaworski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here