Finał warcabowych mistrzostw Dolnego Śląska

293

W finale mistrzostw Dolnego Śląska powiat trzebnicki reprezentowany był przez gminę Oborniki Śląskie, a tak naprawdę przez klub Pitagoras Pęgów. Nasze zawodniczki i zawodnicy odnieśli wspaniały sukces. W punktacji powiatowej zajęli II miejsce uzyskując 188 punktów, za zwycięską Świdnicą (260 punktów). A stało się tak, dlatego, że startowały dwie drużyny z tego powiatu: Świdnica i Żarów. Zaś gmina Oborniki Śląskie zajęła pierwsze miejsce wśród 13 uczestniczących gmin.

Walka w poszczególnych grupach wiekowych była ostra. Nasi zawodnicy najlepiej wypadli w najmłodszych grupach wiekowych. W 16- osobowej grupie orliczek Wiktoria Śliwińska zajęła III miejsce, a Małgorzata Lichwa IV. Zaś grupie młodziczek, w której startowało 15 osób Jagoda Żmuda była II, a Amelia Bagińska III. Podobnie było w wśród juniorek młodszych – II była Apolonia Miążek, III – Natalia Góralska, a IV – Aleksandra Mazij. Bezapelacyjną zwyciężczynią wśród juniorek starszych była Katarzyna Szymaszkiewicz.

Chłopcy mieli trudniejszą drogę do zwycięstw,  ale wcale nie byli gorsi. W grupie orlików do rywalizacji przystąpiło 15 zawodników. W naszej drużynie wystąpiło dwóch: Kamil Mazij został V zawodnikiem turnieju, a Jan Górecki VI. Wśród 14 młodzików wystąpił Eryk Prystasz i zajął II lokatę. Zaś w grupie piętnastu juniorów młodszych najlepszy był nasz zawodnik Filip Puć, zdobywają maksymalną ilość punktów. A wśród juniorów starszych Oliwier Salamon zajął II miejsce. W kategorii seniorów Paweł Kwocz uplasował się na VI pozycji wśród 15 startujących. Tegoroczny finał dolnośląski zakończył się sukcesem naszego powiatu, a szczególnie  gminy Oborniki Śląskie. Sukces ten jest zasługą Eligiusza Jankowskiego prezesa klubu Pitagoras Pęgów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here