SMS „Olimp” Oborniki Śląskie mistrzem LZS Dolnego Śląska

670

Turniej odbył się 16 listopada w sali sportowej w Zawidowie. W zamiarze organizatorów: Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu, Zrzeszenia LZS Powiatu Zgorzeleckiego oraz  Zespołu Szkół w Zawidowie, miał on na celu popularyzację sportu, kultury fizycznej i piłki siatkowej, wyłonienie najlepszych drużyn na szczeblu wojewódzkim

Jak nas poinformował obornicki działacz LZS Józef Borowski, mecze zostały rozegrane w dwóch 4-drużynowych grupach. W grupie A Olimp spotkał się z drużynami: ZS nr 2 Lubin, LZS Środa Śląska i LZS Oława. Oborniczanki postawiły wysoko poprzeczkę i nie dały szans przeciwniczkom.Wszystkie mecze wygrały 2:0 (według regulaminu mecze odbywały się do dwóch zwycięskich setów).

W grupie B MKS Świdnica również nie przegrała ani jednego meczu, pokonując LKS Piskorzowice, PKS Zawidów i LZS Nowa Ruda.

Po wyjściu z grupy na pierwszym miejscu dziewczynom z Obornik Śląskich przyszło się więc zmierzyć z dobrze dysponowaną drużyną MKS Świdnica. – Pomimo nieprzeciętnej formy świdniczanek, nasze dziewczyny nie dawały, ani przez chwilę odebrać sobie prowadzenia i  wygrały także 2:0 (25:18 25:19). Po całym dniu zmagań, z medalami i pucharem, oborniczanki w wyśmienitych nastrojach wróciły do domu – powiedział prezes SMS  Olimp  Zbigniew Gałuszka.

W meczu o trzecie miejsce siatkarki MG LKS Sobański Oława pokonały LKS Kwarc-Nowak-Eko Piskorzowice 25:20, 25:19. Na piątym miejscu sklasyfikowany został LZS Zachód Środa Śląska, na 6. – Parafialny Klub Sportowy Józef Zawidów, 7. – LZS Gmina Nowa Ruda, 8. Zespół Szkół nr 2 Lubin. W zawodach wzięło udział ogółem 105 siatkarek.

– To był bardzo ważny turniej dla naszej drużyny. Po raz pierwszy udało nam się dostać do finału mistrzostw Dolnego Śląska. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania. W grupie nie dały szans przeciwniczkom, które zdołały zdobyć maksymalnie 13-14 pkt. W finale spotkały się ze zdecydowanym faworytem mistrzostw  i również  bardzo dobrze radziły sobie,  zwłaszcza w zagrywce i odbiorze. Praca nowej trenerki Iwony Pelc , która jest z nami od sierpnia, przynosi efekty – powiedział prezes  Zbigniew Gałuszka. Dodał, że w swoim tempie przebiegają przygotowania do rozpoczęcia rozgrywek ligowych: –  Wszystko zweryfikują już dwa pierwsze mecze, które rozegramy jeszcze w tym roku: z AZS Wrocław i Tygrysami Strzelin. Wtedy okaże się, o które miejsce w lidze możemy powalczyć.

 Olimp Oborniki Śląskie zagrał w składzie: Agnieszka Grajewska, Paulina Gryguć, Karolina Grzesiak, Klaudia Kubas, Katarzyna Mikołajczak, Katarzyna Mróz, Anna Popow, Magdalena Selerowicz, Izabela Tarasek, Aleksandra Woźniak, Katarzyna Wysocka, Oliwia Żak.

Przypominamy, że już niedługo startują mecze ligowe dziewcząt.  Pierwszy oborniczanki zagrają w sobotę 30 listopada z wrocławskim AZS. Początek o godz.14.30. W tym samym dniu trzebnicka Gaudia spotka się w Jeleniej Górze z miejscowym KS JG.

1 KOMENTARZ

  1. Kamiennogorscy siatkarze zajeli czwarte miejsce w turnieju. Mistrzem Dolnego Slaska LZS zostala III ligowa druzyna Technisat SMS Oborniki Slaskie. W zwycieskiej druzynie gral kamiennogorzanin Grzegorz Bobek, ktory otrzymal tytul MVP finalu dolnoslaskiego.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here