Ogólnopolski Memoriał im. Mariana Ratkowskiego rozstrzygnięty

180

Zabrakło dotąd stałych uczestników tej imprezy, jakim byli warcabiści z Lututowa, Bielawy i paru innych. Stało się tak za sprawą innych imprez warcabowych, jakie w tym dniu zorganizowano w innych miejscowościach. Stąd odnotowaliśmy 54 uczestników. Warcaby to wspaniała gra a szczególnie dla najmłodszych. Dlatego też stoły oblegane były przede wszystkim przez orlików, młodzików, kadetów, juniorów młodszych i juniorów w podziale na grupy męskie i żeńskie. Mniejsza ilość gier sprawiła, że turniej skończył się w przewidywanym czasie i o godzinie 15 z minutami ogłoszono zwycięzców. Każdy z uczestników w grupach najmłodszych został obdarowany dyplomem i upominkiem, zaś najlepsi otrzymali puchary i nagrody. Memoriał w Piotrkowiczkach był wspaniale zorganizowany. Sędziowie: Witold Bajkowski oraz Jacek Stążka bardzo skrupulatnie prowadzili punktację. O dobre samopoczucie zawodniczek, zawodników i ich opiekunów czuwało zaplecze gastronomiczne. Panie z OKSiR – u zadbały, aby nie zabrakło kawy, herbaty, pierogów, pączków itp.

Gdy już sędziowie zwijali aparaturę i podpisywali dyplomy podszedł do nas pan przedstawiający się jako jeden z długoletnich zawodników drużyn warcabowych prowadzonych przez Mariana Ratkowskiego. Powiedział nam: – Marian Ratkowski był wspaniałym człowiekiem,   wesołym , prawie rubasznym, ale wspaniałym organizatorem. Czego się nie tknął, doprowadził do końca. Byłem zawodnikiem i dojeżdżałem tu ze Solca. Za tamtych czasów warcaby miały swoją ligę. Drużyna Wiszni Małej grała w I lidze. Byliśmy jednym z najlepszych zespołów w kraju. Jeździliśmy po całej Polsce. Ten memoriał naprawdę mu się należy. Cieszę się, że dziś obecna jest jego żona Władysława.

Wójt Jakub Bronowicki i dyrektorka ośrodka kultury Mariola Blecharczyk przybyli na czas, aby wręczyć puchary. Wśród dziewięciu orliczek zwyciężyła Kasia Pisarska, za nią była Malwina, Bojakowska i Aleksandra Walkowska. Wśród orlików zwyciężył jeden z najmłodszych zawodników Tymoteusz, Myszak, a następne miejsca zajęli Amadeusz Zyber – Miszołek i Michał Węgrzyn. Młodziczki wystąpiły w 12- osobowym składzie. Zwyciężyła Kamila Misiołek, a za nią Marta Ruta i Jagoda Żmuda. Młodzicy musieli pokonać pięciu graczy, aby wygrać. Szczęściarzem został Tomasz Kołodziejczyk, a za nim uplasowali się Tomasz Urbańczyk i Paweł Hanusiewicz. Juniorki młodsze rozegrały turniej w pięcioosobowym składzie. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Szturomska, a następne Jagoda Bajkowska i Aleksandra Mazij. Chłopcy grali między sobą, Najlepszym okazał się Filip Puć, drugim został Bartosz Rak, a trzecim Adam Biedasiewicz. Juniorki nie miały konkurencji. Partię grały we dwie, między sobą. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła Joanna Szymańska z drugą została Katarzyna Szymaszkiewicz. Wśród juniorów jedynym i zarazem pierwszym został Paul Ślążka. Seniorki zajęły kolejno miejsca: pierwsze – Agnieszka Szymańska, drugie Natalia Myszuk, a trzecie Jolanta Jurusik. Panowie w tej grupie zajęli kolejno pozycje: Damian Jakubik, Bartosz Granowski Ryszard Sawczyk.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here